| Idkme a întrebat:

Cine credeți că va ieși învingător la alegeri?
Am aproape 17 ani și simt că nu mai suport, nu știu poate n-ar trebui să fie treaba mea asta, să-mi bag nasul în politică, dar e viitorul meu oameni buni, al vostru, al copiilor vostri...
Nu suport să cred că o analfabetă și un hoț conduc o țară, care, totuși, are atâtea valori.
Nu suport să mai văd cum o babă de 70 de ani,,conduce" învățământul, dar mai rău face.
Ce sa mai zic de cei care pleacă si mor prin strainatate că să asigure familiei un trai cât de cât decent, pe când Dracnia și Irinuca stau bine mersi prin palatele lor din Brazilia etc
Oho, și câte as mai putea sa spun...
Iubesc România ca și țară, este minunata cu atâtea peisaje și atâtea valori care s-au născut aici, Traian Vuia, Ana Aslan, Palade, Poienaru, Coandă etc...pfff, n-aș vrea sa o părăsesc din cauza unor analfabeți funcționali.
Așa că va rog, ieșiți la vot.
26 MAi ZI DECISIVĂ PENTRU ROMÂNIA!

1 răspuns:
| hamate a răspuns:

Pune burta pe carte, fa-ti un viitor, vezi-ti strict de interesele tale si dupa iti vei permite luxul de a sta fara griji in Romandria.