| LanguageMaster a întrebat:

Codul de Procedură Penală prevede că militarii și deținuții sunt citați din oficiu la fiecare termen.
Termenul deținuții se referă numai la persoanele care execută pedepse privative de libertate sau și la persoanele față de care s-au dispus măsuri preventive (de exemplu, arestul preventiv)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de toti cei aflati in locuri de detinere, fie in executarea pedepsei cu inchisoarea in penitenciar, fie in arest preventiv.

1 răspuns:
| nitropin a răspuns:

Te invata oamenii din video asta:
https://m.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ