| LanguageMaster a întrebat:

Ar fi mai bine dacă ar fi abrogat acel articol din Codul de Procedură Penală care prevede suspendarea executării pedepsei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ar fi bine dar eu cred ca ar trebui mai restranse conditiile de suspendare a executarii pedepsei, in principal limitele pedepsei ar trebui mai reduse.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sunt de acord cu tine, dar ar mai trebui sa intervina la aplicarea pedepsei si spiritul legii, nu numai litera ei.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu.
Sunt cazuri cand pedeapsa poate fi suspendata, ca forma de avertizare.