| oferteimobiliare a întrebat:

Credeti ca are dreptate Prigoana cand afirma ca un apartament va ajunge sa coste 20000 euro?

Răspuns Câştigător
| mariusres a răspuns:

20, 000 de euro nu spune absolut nimic.
pretul trebuie calculat in functie de pretul metrului patrat. preturile actuale de 1500-2000 E mp construit sunt aberante, in cel mai pesimist scenariu(prabusirea preturilor terenurilor, foarte probabila, scaderea pretului materialelor de constructie, scaderea profitului constructorului etc.) da, se poate ajunge si la 500-700 E mp. asta inseamna o scadere uriasa, dar posibila.

2 răspunsuri:
| leluc a răspuns:

Nu stiu daca se va ajunge la un pret atat de scazut, dar de exemplu in Iasi, acum 1 an un apartament cu 2 camere decent costa in jur de 60.000 euro, iar astazi costa 40.000.

| LittleZyzy a răspuns:

Ar fi bine...desi mie mi se par doar niste povesti.in Valcea un apartament cu 2 camere costa 50-60000 euro, o garsoniera in jur de 40000 euro.Sincer nu vad cum ar putea sa ajunga la 20000.