| Inferno a întrebat:

Credeti ca exista om care daca-ar ajunge la conducere nu ar recurge la actiuni ilicite pentru a se imbogatii?

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, am si avut de-a lungul timpului astfel de oameni in conducerea tarii. Sunt persoane pentru care puterea in sinte este mult mai importanta decat banii, iar acestia nu s-au imbogatit fabulos in timpul mandatului.

| harciog a răspuns:

E ceva inteles gresit aici. Poate ala ajuns sus n-are nici o vina, dar sub el se formeaza cloaca de interese, citeodata chiar fara sa o stie.Incepind de la el sub fiecare numit se string incepind de la rubedenii la orice favorizat prieten din copilarie si poate ala de acolo de sus habar n-are ce se intimpla.Dar de aici sa spui, cum exista in Galati o pancarta care spune ca; Nu putem spune ca avem toata puterea decit atunci cind avem si justitia, e o distanta enorma si culmea, este o pancarta PSL. Dupa aceasta pancarta mai dam de una cu un taran care il acuza pe Basescu ca "i-a furat "ajutorul social.Ma,intreb de curiozitate, chiar asa de prosti am ajuns?

| WR104 a răspuns (pentru harciog):

Am ajuns sa fim luati de prosti, atata tot nu ca am fi.
Si totusi, daca esti om adevara, t cu anumite principii si nu depinzi de nimeni fiind presedinte sau ministru atunci degeaba se formeaza o cloaca de interese.

| SaveTheNature a răspuns (pentru harciog):

Basescu este la carma Romaniei asa cum Obama este la carma SUA.
E anormal sa-i tii partea nasului lui Bercea Mondialul.
Si app, vezi cum a trecut Polonia prin criza.
NU este nevoie, ca presedintele sa aiba justitia la picioare,pentru a ridica o tara din groapa.
A avut toata populatia de partea lui, ceea ce era mega -suficient,daca vroia si era demn,si avea sange pe instalatie.
Dar cum exista neamuri, interese meschine, si "jmechereala" l-a durut in cot de oameni, mai ales cand au iesit in strada sa-si strige problemele.
A iesit insa acum pe toate posturile tv sa-i mai prosteasca odata pe creduli. (ca auzi domnule cade leul in cap, si vin comunistii)
cade leul in cap, vin comunistii.
cade leul in cap, vin comunistii, cade leul in cap vin comunistii.

| WhatheWow a răspuns:

De exemplu ...eu!

| WR104 a răspuns:

Sigur ca exista, dar nu poate ajunge nicioata acolo deoarece astfel de oamenii nu au anumite calitati necesare pentru a exista ca si om politic.

| WR104 a răspuns:

Sa inteleg ca, categoria asta, Stiinta si Filosofie a fost creata special sa pui dumitale intrebari acilea.

| Inferno explică (pentru WR104):

Cred mai degraba ca a fost creata sa dai tu raspunsuri care nu au legatura cu intrebarile.

| WR104 a răspuns (pentru Inferno):

Multumesc administratorilor site-ului, e o onoare, multumesc inca o data.

| Inferno explică (pentru WR104):

Pentru tine ar fi o onoare, pentru mine o jignire.
Ma simt jignit cand oamenii mediocrii imi dau dreptate si ma respecta, asta inseamna ca ma considera asemeni lor.

| harciog a răspuns (pentru Inferno):

Imi pare rau dar nu ma preocupa onoarea, nici mediocritatea, nici prostia, nici desteptaciunea, nici incorectitudinea si nici macar cine imi da dreptate si cine nu.Nu pot spune decit ca ma bazez pe secunda si nu ma preocupa nimic altceva decit supravietuirea.Iti recomand sa-ti selectezi oamenii cu astfel de calitati si sa-i treci prin acel selector al falsitatilor si sa te intelegi cu ei.N-am nici personalitate si nici caracter. Daca le ai inseamna ca vorbesti degeaba cu unul ca mine. Orevoire.

| reihiuke a răspuns:

Da. Dar nu va rezista mult acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există, dar nu va ajunge niciodată la conducere pentru că nu va fi lăsat de cei care fură prin rotaţie. Şi dacă, cumva, reuşeşte, vor avea ceilalţi grijă să-l elimine de acolo cât mai repede cu putinţă.

| lucigabi a răspuns:

Mai mult ca sigur exista