| Jigorugu a întrebat:

Credeți că Ion Iliescu a stat " la butoane " pe timpul revoluției din 1989, mineriadei din ' 91, și a altor măgării care au adus țara în stadiul actual? Este totuși un caz aparte pentru simplu fapt că a stat în fruntea statului într-o perioadă cu multe oportunități deschise și nu s-a îmbogățit material.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Evident. Numai că Iliescu a fost întotdeauna mai "rafinat" decât golanii ăștia de acum. A înțeles că puterea adevărată se bazează pe influență și manipulare, nu neapărat pe bogăție materială. Din acest motiv nu a fost interesat de acumularea de bogăție, spre deosebire de clasa actuală care este extraordinar de rudimentară și înțelege numai ecuația bani=putere.

Asta nu înseamnă că Iliescu este mai puțin ticălos, din contra, Iliescu este omul sub aripa căruia s-a dezvoltat toată șleahta de ticăloși care ne conduce în prezent.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric da.
ce-i trebuie material?
are vilă de protocol. spp-isti mereu după el, un venit bun până închide ochii, ce naibii îi mai trebuia?