| PussicatDolls a întrebat:

Cum am putea opri terorismul? happy

FUNDA.

11 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Poti doar visa ca o sa-l opresti
Atat

| sublime89 a răspuns:

Singura metoda cu teroristii ma tem ca e sa-i omori pe toti. Se pare ca nu se poate vorbi cu astia, sau negocia ceva. Sunt prea fanatici si prosti.

| oprescudorin11 a răspuns:

'terorismul" a aparut ca o consecinta a dictaturilor. Oamenii isi fac dreptate atunci cand acest fapt nu mai functioneaza statal. acum, pe bune, cine da foc unei case, daca aia nu i-au facut nimic rau? Simplu!

| Wehrmacht a răspuns:

Nu poti.Este imposibil sa opresti terorismul.Si teroristii sunt doar impotriva americii si nu sunt islamici sau mai stiu eu cum.Sunt peste tot.Asta este problema voastra.Sunt peste tot si in umbra.N-ai cum sa stii de ei decat dupa ce te-au lovit.
Teroristii sunt creati din ura pentru ceva. Poti sa le reduci numarul schimband acele ceva-uri care ii creeaza.
Nici nu vad de ce ai vrea sa fie oprit.Vi se baga ceva in cap si nu mai vedeti ce se fac aia de fapt.
De exemplu...in Romania.Toti se plang de Basescu, de politia care nu face nimic...etc.Si asa se si intampla.Nu sunt conditii favorabile pentru a se creea o organizatie terorista cu scopul de a lupta impotriva celor de la "putere"? Ba sunt.Si chiar ar fi nevoie de una.Ar fi o rezolvare. Daca strigi in strada reprezinti o sursa de amuzament. Daca tragi in ei sau le arunci in aer casele/masinile atunci o sa stea altfel treaba.

| ErrorFound a răspuns:

Nu putem. Si nu-l considera ceva rau, teroristii lupta pentru idealurile lor. Si noi ar trebui sa facem la fel, dar ar trebui sa ne dam seama cine ne sunt adevaratii inamici.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru ErrorFound):

Exact. Teroristii au un scop pentru care fac ce fac. Nu procedeaza corect dar unii sunt oameni carora razboiul provocat de adevaratii teroristi (americanii) le-au luat tot : casa, familia, locurile de munca.
Americanii inventeaza cate un razboi peste tot sub diverse pretexte, ca sa obtina apoi petrolul din tarile invadate. Oamenii de acolo raspund doar la provocare, nu s-au trezit ei de dimineata dornici sa bubuie pentagonul sau garniturile de metrou. Au fost fortati de imprejurimi sa faca asta. Numai asa pot obtine retragerea trupelor din tarile lor.

| 0x11111051 a răspuns:

Zicindule la Americani sa nu isi bage nasul unde nu le fierbe oala!

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Cate un Vlad Tepes in fieare tara.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu exista asa ceva. Nimeni nu se trezeste de dimineata cu gandul sa stearga de pe fata pamantului pentagonul fara niciun motiv.

| TazHD a răspuns:

Eu sincer nu pre cred ca o sa fie oprit vreo data terorismul!happy

| claudiacerasela78 a răspuns:

Nu ai cum, terorismul joaca un rol important pentru islamisti