| divan a întrebat:

Cum inregistrezi o marca?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La OSIM (biroul de inregistrare pentru inventii, inovatii, marci).
IMPORTANT!
Pentru a putea dovedi intaietatea, vei inregistra direct la ei sau vei trimite postal CU CONFIRMARE DE PRIMIRE descrierea foarte scurta, important este sa fie inclus data si ora! Dupa ce primesti confirmarea, mai trebuie sa achiti unele taxe.
Pentru brevete internationale este procedura mai complicata si mai costisitoare, dar merita daca vrei ca produsul sa nu poata fi copiat si inregistrat de altii, din alte tari.
!

| Beatrice_6624 a răspuns:

La osim si trebuie sa platesty.

| pisika a răspuns:

Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci :
www.osim.ro
Aici vei afla tot ce trebuie pentru inregistrarea unei marci si nu numai.

| tsigalkoro a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa vorbesti cu cei de la http://nomenius.ro/