| D4riu5 a întrebat:

Cum pot afla Codul de identificare fiscală de la Anaf?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru persoanele fizice care n-au calitatea de comercianti codul de identificare fiscala este codul numeric personal, il ai pe certificatul de nastere si pe actul de identitate.
Pentru comercianti CIF este cel atribuit la inregistrarea firmei sau ca PFA, II sai IF, de asemenea este si pentru cei cu profesii liberale.

3 răspunsuri:
| Stevens10 a răspuns:

Buna ziua. Spuneți-mi și mie va rog prin ce pot obține și eu acest COD UNIC DE INREGISTRARE

| Iriminescu a răspuns:

Buna ziua!
Cum pot afla codul de identitate fiscala ca si persoana fizica?
Multumesc!

| sebifire3643 a răspuns:

Buna ziua, cum pot afla codul meu numeric fara un card?