| gman a întrebat:

Cum se face ca omul nu mai evolueaza? Suntem Homo Sapiens Sapiens nu? Ce ne face sa stagnam?

Răspuns Câştigător
| dudu_4306 a răspuns:

Albert Einstein spune asa :,, Populatia este in crestere, inteligenta ramane constanta''.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Chestiunea nu este elucidata. Oamenii de stiinta constata o stagnare a speciei pe care nu si-o explica. Poate pauza este destinata evolutiei capacitatilor de cunoastere in alte planuri. Mira

Apache
| Apache a răspuns:

Cine spune ca nu?

| mariusres a răspuns:

In primul rand, omul evolueaza ca specie, nu ca individ.
tu ai vrea sa vezi schimbari peste noapte.chestia asta se petrece pe parcursul a zeci, sute, mii de generatii.
nu stagnam deloc.
apropo, evolutia nu are un scop, asa cum probabil iti imaginezi. ea doar selecteaza ce e mai bun. in cazul omului apar probleme.omul,prin politicile de discriminare pozitiva si prin ideologii socialiste impiedica aceasta selectie naturala.

| georgehari a răspuns:

Sunt om de ştiinţă şi declar: "Manelele, hamburgerii şi Wikipedia sunt de vină". Mă puteţi cita la Ştirile ProTV.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing lol