| ITstul a întrebat:

Daca ai fi presedintele romaniei intr-un sistem politic comunist ce ai face pentru a imbunatati situatia economica (si nu doar economica ci si prostia romaneasca) a romaniei?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Intrebare tampita. Pai daca esti presedinte intr-un sistem politic comunist, ce treaba ai cu situatia economica a Romaniei?

| Arthur a răspuns:

Comunismul s-a dovedit a fi o utopie, dar daca tot ai intrebat... in comunism trebuie eliminati, expulzati, castrati etc. cei ce gandesc, intelectualii deci. As pastra doar taranii, armata, elevii si muncitorii buni de pus la munca. Apoi as desfinta toate posturile de televiziune in afara de o antena unde as sta zilnic eu si pupincuristii mei intr-un fel de Big Brother. In supermarket as lasa doar otet, apa minerala si ciolane, iar painea, uleiul si zaharul doar pe cartela.
As inchide toate granitele in afara celei spre Rusia, tot pamantul agricol inapoi la stat, program de apa rece, apa calda si curent doua ore diminiata doua seara. Iarna cat mai putina caldura sa nu se strice lumea. Cei care au chef de carcotit trimisi un pic intr-o excursie cu bilet numai dus la umbra in Siberia.
Program zilnic de 8 ore in trei schimburi inclusiv Duminica.La automobilele benzina cu ratie iar numerele cu sot sa circule un sfarsit de saptamana iar cele fara sot urmatoarea saptamana etc. Armata obligatorie si pe termen nelimitat pentru toti tinerii, toate casele daramate si facut teren agricol sau industrial pe acele locuri, jumatate din populatie pe post de turnatori - informatori despre cealalta jumatate etc.
Ce zici, e ok, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As lasa prostii, hotii si putorile sa crape dreak de foame. Asta inseamna ca dupa caderea comunismului, actuala clasa politica n-ar mai exista, ar fi cazata sub brazda de iarba. Oare cum ar fi fara Crin, Ponta, Base, Stupina Barbu, Videanu, Bok, Iliescovici, Fenechiu, Funebriu, Abramburica si restul cozilor de topor? Cum ar fi fara hoti, impostoari si plagiatoari?

| AddaSunnii a răspuns:

M-aș informa despre cum tratează problema alte țări cu populație mai..civilizată, să-i spunem așa. Și aș adăuga propriile-mi idei, unde aș crede că e nevoie. Mai ales, aș schimba învățământul - MULT! Pentru că elevii sunt viitorul. Și cred că nu sunt necesare atâtea materii cu atâta puhoi de informație, în majoritatea cazurilor, nefolositoare.