| Baboi_Andrei_1996 a întrebat:

Daca am astm pe care il tratez, pot fi admis la centrul de scafandri militari?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Categoric.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, atâta timp cât îl tratezi şi te vindeci o să poţi fi admis.

| cristimihailov a răspuns:

Salut, desi personal consider ca nu, datorita conditiilor de lucru, astmul tau se poate inrautati.

Ma gandesc ca la 30 de metri sub apa, nu ai cum sa iti bagi Tubul in cazul in care vei avea vreo criza.

In plus ca sa te scoata de acolo nu o sa fie deloc usor, avand in vedere ca trebuie sa stai o perioada pentru decompresie la anumite adancimi.

Pare a fi destul de riscant pentru viata ta, si nimeni nu o sa vrea sa te aiba pe constiinta.

Este adevarat ca astmul il poti tine cat de cat sub control dar riscul e tot risc, gandeste-te ca intrii intr-o depresie sau mai stiu eu ce altceva si nu iti mei iei medicamentele si practic devii un risc atat pentru tine cat si poate pentru echipa.

Daca vrei sa fii sigur, du-te la un spital militar si intreaba acolo.