| Wulle a întrebat:

Dacă eu aș vrea să aduc mâncare de câine unei prietene care nu are cum să își cumpere și are nevoie urgent, se poate? Ea stă la 10km de oraș totuși și nu știu dacă se poate, având în vedere cât de tare variază declarația pe propria răspundere.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In Ordonante nu se specifica nimic de varsta celui ce o folosete. Trebuie doar sa ai Carte de Identitate sau "buletin" cum zic limitatii intelectual.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Este punctul doi din Declaratia pe propria raspundere.

| Wulle explică (pentru Salontanul):

Indiferent de faptul că sunt minor, eu făcând 16 ani debea peste 2 luni?