| Narcis2007 a întrebat:

Daca ma aflu azi intr-un alt judet decat cel de pe buletin pot vota?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate vota doar in judetul de domiciliu sau in cel in care ai resedinta (viza de flotant). Daca n-ai viza de flotant, in udetul unde te afli, nu poti vota.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, doar in judetul in care ai resedinta sau viza de flotant

| dannyel86 a răspuns:

Nu, nu poti vota. Chiar daca nu esti la adresa de domiciliu, ci la un prieten / ruda etc, poti vota pe liste speciale doar daca te afli in judetul de care apartii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, poti vota doar in judetul tau,

| kalex a răspuns:

Nu, Doar la sectia ta de votare poti care este in localitatea ta. Noroc

| Nhamnhumhebhaaa a răspuns:

Nu doar în al tău poți dacă vrei atât de mult sa votezi du-te în județul pe care îl ai trecut pe buletin