| Antonimu a întrebat:

Daca mi-am bagat preavizul la locul de munca, mai am dreptul la zile libere? De obicei lucrez 5 zile si 2 libere dar sefa mea vrea sa lucrez si in weekend.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai, trebuie sa lucrezi exact acelasi program ca inainte. Daca lucrezi si in weekend trebuie sa-ti dea zile libere in cursul saptamanii sau sa-ti plateasca ore suplimentare.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca lucrezi ti se vor plati orele suplimentare, sau inchei preavizul mai devreme.

| aditzuca a răspuns:

Da mai ai dreptul la zile libere,