| Antonies a întrebat:

Daca ofer ocazional servicii de design contra cost( undeva la 5/10 euro pe creatie ) potfi acuzat de exercitarea unei profesii fără autorizație?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca faci mai multe asemenea servicii. De asemenea poti fi acuzat si de evaziune fiscala, daca nu declari veniturile si nu platesti contributiile si impozitul.

| RAY a răspuns:

Cine afla man plus ca e online, fi calm ca e ok

| doctorandus a răspuns:

Depinde cati bani faci. Daca faci de cateva lazi de bere pe an, nu se baga nimeni sa te controleze.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Inclusiv de evaziune fiscala; daca te dibuie A.N.AF.ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mai fost întrebarea asta, nu sunt sigură dacă tot tu ai postat-o, lol. Nu, nu îți trebuie autorizație pentru că nu eşti firmă SRL.

| KronstadtResurrection a răspuns:

NU. Este ca si cum ai croseta mileuri, vanzadu-le amicilor cate unul, din cand in cand. Stai linistit, ca nu te va acuza cineva.