| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Daca populatia de tigani din Romania e in crestere si romanii pleaca din tara pentru un viitor mai bun, pentru mai multi bani este posibil ca populatia tarii sa fie inlocuita cu tigani? Tiganii deja ne domina si specialistii spun ca pana in 2050 vor fi mai mult de 7 milioane.

45 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu numa' PSD-ul! Atata rau sa fie! Problema e ca TOATe partidele care au fost si vor fi in tara asta se folosesc si se vor folosi de tigani pentru voturile dorite, ca altfel ar fi simplu: nu mai votezi cu PSD-ul si gata problema! Dar treaba asta se intampla din 1990 incoace si e tot in crestere. Exemplu: la mine in oras, fostul primar a fost membru PDL si s-a bazat pe tigani... dupa aceea, actualul primar, a plusat mai multi bani la tigani si i-a castigat de partea lui, a PNL-ului si a luat voturile si asa a ajuns primar! (Asta s-a intamplat inainte sa se unifice PNL cu PDL).
La femei ii goraznic pentru ca o femeie nu se poate pune nici macar cu un singur barbat, care prin constructia organismului lui e mult mai puternic decat o femeie! La inchisoare da, acolo e doar bataie si cutite mortale pentru femei big grin

P.S.: Nu ai vazut filmul cu Marele Stan? - treaba se intampla in inchisorile din USA.

| ziftode a răspuns:

Da, chiar probabil nu doar posibil
de ce?
fenomenul e simplu:
1. romanii capabili pleaca din tara si apoi isi iau si familiile cu ei mai devreme sau mai tarziu
2. romanii care raman nu se omoara sa faca copii, e greu, costa, este istovitor, etc. si daca ai o cariera buna e si mai greu sa faci si copii si sa iti pastrezi cariera
3. in cel mai bun caz romanii fac un singur copil la parinti
4. pe de alta parte, tiganii au o cu totul alta atitudine, facem copii multi pentru ca:
- PRIMESC BANI DE LA STAT!
- "las' ca ii creste femeia"
- ii doare drept in cot in a le oferii copiilor stabilitate, camin, dragoste, educatie, etc.
- nu pleaca foarte multi tigani, si multi se mai si intorc pentru ca au facut ceva bani, si acolo sunt cersetori, iar cu banii aia inapoi in tara sunt "domni"

| TeoCata1804 a răspuns:

Hai sa apelam la solutia finala pana nu o sa scriem Rromania.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru TeoCata1804):

Deja e prea tarziu in 2050 s-au 2060 numele tarii o sa fie schimbat in Rromania s-au Rrumania asa ca nu mai are rost noi imbatranim si ne imbolnavim repede.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AFR81):

Oameni ca si noi, da ai dreptate poate am fost eu prea rau, dar totusi tara se duce de rapa nu mai e cale de intoarcere aici nu mai e de trait si nici in Occident nu mai e.

| COSTINCRAU a răspuns:

Ce întrebare de rasism... Imi e scârbă de aia ca tine?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru COSTINCRAU):

Nu sunt rasist frate, eu doar am intrebat din curiozitate pentru ca sti si tu ca in viata oamenii nu sunt egali, am crezut ca e valabila treaba asta si in cazul raselor.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Mayar):

Referitor la primul raspuns pe care milai dat i-a uitate la asta:
https://www.youtube.com/watch?v=JWwtzR_NG4Q
https://www.youtube.com/watch?v=FVOPJHaB3ZY
https://www.youtube.com/watch?v=bNz-rVh1ojc
Si sa stii ca e adevarat de aia tara e distrusa.

| relian a răspuns:

Pai asta o sa fie,daca asa va fi sa fie laughing tot oameni sunt si aia pana la urma, supravietuieste care este mai bun, vorba naturii laughing
Nu e nici o problema daca un popor dispare, nu am fi noi singurii din istorie, cate popoare nu au fost inainte si au disparut.Ba unele popoare au fost imperii si tot sau dus de suflet, asa ca tot ce se poate, azi suntem noi, maine alti, depinde de oameni.

| Raducons a răspuns:

Nu va fi inlocuita pentru ca si ei pleaca in mare parte si se mentine un echilibru.

| Iote a răspuns:

Va fi ca in banc.
Cica statea Corcodel la fereastra. La un moment dat o striga pe Piranda: vina fa sa vezi ceva. Ce vrei, bre, ca am treaba, nu vezi? Vino fa repede, sa vezi si tu un roman, ca tocmai trece pe strada.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Raducons):

Gresit nu va fi nici un echilibru ne vor domina din toate punctele de vedere.

| Raducons a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Cred ca ne vor domina, noi i-am inmultit.

| Geomire a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Sa stii ca asa este. Foarte multă lume il plânge pe Ceausescu, asa cum a fost el, am dus o viață decentă, nu ne era frică să ieșim din casă și nu eram disperați sa plecam din tara pentru o viață mai bună. Vorba mare a zis bunicul tau.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Geomire):

Bunicu a zis ca in secolul XX Romania era altfel lumea era alfel acum stai si vezi cum se duce totul de rapa copilaria, familia, viata, totul s-a schimbat exact cum spunea Cheloo.