| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Daca populatia de tigani din Romania e in crestere si romanii pleaca din tara pentru un viitor mai bun, pentru mai multi bani este posibil ca populatia tarii sa fie inlocuita cu tigani? Tiganii deja ne domina si specialistii spun ca pana in 2050 vor fi mai mult de 7 milioane.

45 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu m-am ''tiganit'' demult, nici nu mai stiu ce inseamna sa fiu roman. Mi-a placut sa fac parte din factorul ''minoritar''. Pfff, ce spui acolo? Iar trebuie sa ma fac roman?

| RAY a răspuns:

Sunt mai multi romanii tiganiti decat tigani, asta e adevarul

| relian a răspuns:

Pai asta o sa fie,daca asa va fi sa fie laughing tot oameni sunt si aia pana la urma, supravietuieste care este mai bun, vorba naturii laughing
Nu e nici o problema daca un popor dispare, nu am fi noi singurii din istorie, cate popoare nu au fost inainte si au disparut.Ba unele popoare au fost imperii si tot sau dus de suflet, asa ca tot ce se poate, azi suntem noi, maine alti, depinde de oameni.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu ești ăla care stă în Noua? La cum se înmulțesc, cred că în 10 ani Romania o sa arate ca Gârcini laughing. După ce că sunt mulți, mai strică și orice lucru pe care pun mana.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru supadeceapa):

Mie imi spui, inca nu m-am intors acasa dar ce e acolo e ghetou exact ca in suburbiile New York-ului, pun pariu ca e de 10 ori mai rau ca atunci cand am plecat.

| AFR81 a răspuns:

Nu-i asta cauza problemei, anume ca romanii pleaca din tara pentru un viitor mai bun. Sa stii ca si foarte multi tigani pleaca. Inconvenientul e ca natalitatea, in randul lor, e mult mai mare fata de cea a romanilor. Conform calculelor, asa pare, ca in viitor, nici apropiat, dar nici prea indepartat, ne vor depasi. Dar sa nu iti inchipui ca va fi o faradelege continua, ca vor exista talhari, proxeneti si ucigasi pe toate drumurile. Eu locuiesc intr-un oras in care traiesc destul de multi tigani. Ba chiar, cartierul in care stau eu este unul dintre acelea in care au locuinte. Cu unii sunt indiferent, iar cu altii ma inteleg destul de bine. Unii sunt lautari, altii taximetristi, altii mecanici, altii muncesc prin afara. Sunt si ei oameni, ca si noi happy

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AFR81):

Oameni ca si noi, da ai dreptate poate am fost eu prea rau, dar totusi tara se duce de rapa nu mai e cale de intoarcere aici nu mai e de trait si nici in Occident nu mai e.

| Mayar a răspuns:

Da, asa e. Pana atunci toata tara va fi NUMAI cu tigani! Astia pleaca, dar mereu se intorc aici in Romania pentru ca aici li se permite orice, aici spaga e ceva sfant, aici ei au drepturi in plus fata de restul oamenilor: nu platesc impozit, bat pe cine vor, fura, trafic de toate felurile, etc. Fac o serie de excrocherii sub protectia celor de la putere si impart banii cu ei (ex.: cu politia, judecatorii: ex: Timisoara - tot centrul orasului e dat tiganilor de catre fostul primar, in cardasie cu notari, judecatori, etc.)
Deci da, asta va fi tara tiganilor pentru ca nu degeaba se numesc ei 'rromi' - vor sa puna stapanire pe tot. In toata lumea tiganii se numesc 'tigani', numai in Romania, 'stimatul' Petre Roman i-a numit 'rromi'. De aceea multi confunda rromii cu romanii, evident!
Oamenii care pleaca nu se mai intorc, pe cand tiganii da, am zis mai sus de ce: pentru ca pot face toate porcariile.
Eu am auzit o discutie, mergeam spre oroarea mea in spatele unui grup de tigani - noroc ca era ziua si era aglomeratie pe acolo - si erau veniti dinafara, conform discutiei lor si isi ziceau ca isi fac bani in afara, dar tot aici se intorc. Oare de ce?! big grin Din cauza celor pomenite mai sus, dar mai ales ca guvernantii, cu buna stiinta, ii folosesc ca masa de alegatori. Deci ei trag balanta in sensul i ncare au nevoie anumite persoane ca sa se finalizeze alegerile. Deci ei decid soarta tarii si cine castiga (ca si UDMR-ul).

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Mayar):

Referitor la primul raspuns pe care milai dat i-a uitate la asta:
https://www.youtube.com/watch?v=JWwtzR_NG4Q
https://www.youtube.com/watch?v=FVOPJHaB3ZY
https://www.youtube.com/watch?v=bNz-rVh1ojc
Si sa stii ca e adevarat de aia tara e distrusa.

| Mayar a răspuns:

Nu numa' PSD-ul! Atata rau sa fie! Problema e ca TOATe partidele care au fost si vor fi in tara asta se folosesc si se vor folosi de tigani pentru voturile dorite, ca altfel ar fi simplu: nu mai votezi cu PSD-ul si gata problema! Dar treaba asta se intampla din 1990 incoace si e tot in crestere. Exemplu: la mine in oras, fostul primar a fost membru PDL si s-a bazat pe tigani... dupa aceea, actualul primar, a plusat mai multi bani la tigani si i-a castigat de partea lui, a PNL-ului si a luat voturile si asa a ajuns primar! (Asta s-a intamplat inainte sa se unifice PNL cu PDL).
La femei ii goraznic pentru ca o femeie nu se poate pune nici macar cu un singur barbat, care prin constructia organismului lui e mult mai puternic decat o femeie! La inchisoare da, acolo e doar bataie si cutite mortale pentru femei big grin

P.S.: Nu ai vazut filmul cu Marele Stan? - treaba se intampla in inchisorile din USA.

| Iote a răspuns:

Va fi ca in banc.
Cica statea Corcodel la fereastra. La un moment dat o striga pe Piranda: vina fa sa vezi ceva. Ce vrei, bre, ca am treaba, nu vezi? Vino fa repede, sa vezi si tu un roman, ca tocmai trece pe strada.

| ziftode a răspuns:

Da, chiar probabil nu doar posibil
de ce?
fenomenul e simplu:
1. romanii capabili pleaca din tara si apoi isi iau si familiile cu ei mai devreme sau mai tarziu
2. romanii care raman nu se omoara sa faca copii, e greu, costa, este istovitor, etc. si daca ai o cariera buna e si mai greu sa faci si copii si sa iti pastrezi cariera
3. in cel mai bun caz romanii fac un singur copil la parinti
4. pe de alta parte, tiganii au o cu totul alta atitudine, facem copii multi pentru ca:
- PRIMESC BANI DE LA STAT!
- "las' ca ii creste femeia"
- ii doare drept in cot in a le oferii copiilor stabilitate, camin, dragoste, educatie, etc.
- nu pleaca foarte multi tigani, si multi se mai si intorc pentru ca au facut ceva bani, si acolo sunt cersetori, iar cu banii aia inapoi in tara sunt "domni"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natalitatea rromilor e crescută și da, în mod evident țara va fi ocupată într-o proporție mare de aceștia. Românii pleacă, cum ai zis și tu, dar chiar și dacă n-ar pleca, natalitatea la noi e scăzută. În anumite regiuni deja se întâlnesc mult mai mulți țigani decât români.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

[.]"Natalitatea rromilor e crescută"[.]
Pe ce site ai vazut? ca sunt si eu curios.
Rromii sunt fertiti, ca nu s-au dus sa-si faca vaccinuri ca noi romanii. Sa-si bage toate cacaturile-n corp.
Este o foarte mare problema cu fertiliatea la noi si cunosc o gramada de oameni care nu pot face copii.
Natalitatea la noi per total, este negativa, adica pe zi, mor mai multi oameni decat se nasc happy Romania la momentul actual, are spor negativ happy

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Cauta pe site-ul institutului national de statistica INS la demografia poporului roman si sa stii ca m-am uitat si la asta https://www.youtube.com/watch?v=7vZ7g5cPQIg si pe urma la asta https://www.youtube.com/watch?v=amK9gJfdN0E

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Scuze, eu nu ma educ din documentare tv sau emisiuni. Pentru ca pot fi false.
Am zis ca e vreun link, cu vreun studiu facut, de o organizatie guvernamentala, sau vreun link de wiki.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Sa sti ca o sa fim inlocuiti cu tigani iti spun eu se va schimba populatia o sa fie ca in India aici iti spun eu, tiganii venind in numar mare vor ridica satele parasite de romani si vor vota cu PSD pentru ca sunt nscuti in RO automat au drept de vot, au cetatenie deci o sa fie jale aici, o uitate la asta https://www.youtube.com/watch?v=ZHWG6G3mIDI noi suntem pui pe langa astia.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Sti cum spun englezii despre RO gipsy land.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Vezi? pentru ca te uiti pe Youtube. Nu o spun englezii, o spun decat niste burtosi de la bbc, care vor sa schimbe opinia publica happy
Nu toti englezii au o parere proasta despre romani, si au si ei tiganii lor, irlandezii roscati, care dorm in rulote, se bat cu toata lumea, fac mizerie, si sunt mai rai ca ai nostri. Si au destui. Ai lor umbla cu corturi, caravane, carute, caini, copii desculti iarna.
Nu te mai lua dupa ce vezi pe Youtube, sau sa dai exemple, pai da da uite asa am vazut acolo happy
Asa.
Tiganii nascuti in Romania sunt romani, in primul rand. Ca sunt romani moldoveni, romani dobrogeni, romani olteni, romani tigani, sunt tot romani happy Nu mi-as face griji, ba mai mult, as fi bucuros sa aiba macar 30-40% sau cat mai multi, sansa la o educatie, si la o viata mai buna. Ca sunt romani.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

O sa fie ca in India 70% gipsy 20% romainian 10% hungarian.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ce ai spus "Nu mi-as face griji, ba mai mult, as fi bucuros sa aiba macar 30-40% sau cat mai multi, sansa la o educatie, si la o viata mai buna. Ca sunt romani." o sa se intample cand o sa ii cada mustata lui Dragnea atunci o sa se intample, pana atunci mai avem de asteptat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Multumiti-ii lui tiganu de madalin voicu, care a luat milioane de euro de la ue, acum cativa ani, pentru integrarea rromilor in societate.
Ue ne-a dat bani sa ii calificam pe tigani, sa poata gasi un loc de munca stabil, bani pentru educatie, si cacatu asta de madalin voicu, si cu alt aghiotant de-al lui, a furat toti banii, si i-a calificat pe tigani, doar pe hartie. Si inca e in libertate, n-a patit nimic happy
Tin minte stirea la tv de parca a fost ieri. De atunci a ramas in umbra, n-a mai aparut in viata publica happy Niste nenorociti.
https://adevarul.ro/......index.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

I-a furat tiganu pe tigani, si normal ca nu ne mai da astia nimic, ca-i papa balaurii (banii) laughing

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ori cum, e mai bine sa fugi din RO decat sa ramai aici nu mai e de trait.

| Raducons a răspuns:

Nu va fi inlocuita pentru ca si ei pleaca in mare parte si se mentine un echilibru.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Raducons):

Gresit nu va fi nici un echilibru ne vor domina din toate punctele de vedere.

| Raducons a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Cred ca ne vor domina, noi i-am inmultit.

| asuari a răspuns:

Păi, dacă deja stii răspunsul de ce mai întrebi?
Înseamnă că da, romii o să domnească. Și ai grijă că dacă vede unul mesaj te poate da în judecată că l-ai facut țigan și primești 7 milioane de euro amendă.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru asuari):

Hai ca asta a fost tare HA HA HA HA. Eu am intrebat sa vad ce parere au si alti utilizatori sa aflu cati o sa mai ramanem pentu ca am citit intrebarea asta https://www.tpu.ro/......dupa-1992/ si am vazut si asta https://www.youtube.com/watch?v=7vZ7g5cPQIg

| RaphahellDamian09 a răspuns:

Cred ca ne vor domina... este foarte posibil deodata ce o familie de tigani este alcatuita din vreo 10 copii si 2 parinti. si a romanilor de 1 copil si -1 parinte...

| RaphahellDamian09 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Deci m-am uitat 10 secunde si deja vreau sa ma mut din Romania

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RaphahellDamian09):

HA HA HA HA HA HA! tie frica ce zici de astia https://www.youtube.com/watch?v=ZHWG6G3mIDI sa fereasca dumnezeu sa ajungi acolo ca nu e ca in UK https://www.youtube.com/watch?v=Sg1k6iTbtsI acolo ai 2 colegi de celula in RO ai 13-15 depinde cati incap, si e mai nasol la dusuri varumiu mi-a spus deja si imi pare rau de el.

| RaphahellDamian09 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Cumpar bombe de distrugere in masa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Este lux in uk in puscarii. Sa mearga in Romania, la puscarie, unde te bat aia "da ta pisi pe tine". asa sa-i transmiti la varu tau.
Cacati de oameni care fac romanii cinstiti de cacao prin uk. Mor.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ai mila.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Hai ca daca era unu din asta https://www.youtube.com/watch?v=GKUL-PgJPQY nu imi mai faceam griji dar nu stiu tot mi-e frica.

| Geomire a răspuns:

Cred ca tiganii vor fi cum sunt astăzi maghiarii. Dar cine stie, de exemplu in Galati in unele cartiere vezi numai țigani. S-a dus tara de râpă.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Geomire):

Bunicu spune de multe ori cand e beat " a murit Ceausescu a murit si Romania" si culmea are dreptate.

| Geomire a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Sa stii ca asa este. Foarte multă lume il plânge pe Ceausescu, asa cum a fost el, am dus o viață decentă, nu ne era frică să ieșim din casă și nu eram disperați sa plecam din tara pentru o viață mai bună. Vorba mare a zis bunicul tau.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Geomire):

Bunicu a zis ca in secolul XX Romania era altfel lumea era alfel acum stai si vezi cum se duce totul de rapa copilaria, familia, viata, totul s-a schimbat exact cum spunea Cheloo.

| TeoCata1804 a răspuns:

Hai sa apelam la solutia finala pana nu o sa scriem Rromania.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru TeoCata1804):

Deja e prea tarziu in 2050 s-au 2060 numele tarii o sa fie schimbat in Rromania s-au Rrumania asa ca nu mai are rost noi imbatranim si ne imbolnavim repede.

| COSTINCRAU a răspuns:

Ce întrebare de rasism... Imi e scârbă de aia ca tine?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru COSTINCRAU):

Nu sunt rasist frate, eu doar am intrebat din curiozitate pentru ca sti si tu ca in viata oamenii nu sunt egali, am crezut ca e valabila treaba asta si in cazul raselor.