| KR0NSTADT a întrebat:

De ce alunecă vertiginos omenirea pe această pantă numită "politically correct"? Tind națiunile să fie organizate și conduse ca în filmul "Idiocracy'?

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Da
prima oara cand am vazut South Park, filmul, mi s-a parut satira (razboi pentru ca, copii injurau) acum, dupa IMBECILITATI, de gen scoatem "slave" din orice, orice, ORICE, ORICE si faptul ca in state NU mai exista concurs de frumusete, nu mai sunt deloc sigur ca nu e posibil asa un razboi atat de imbecil

| StrongHeart a răspuns:

Cred ca asta e pentru ca omenirea e in proces de globalizare si de asta se propaga ideea asta ca trebuie sa toleram orice, indiferent de cat de absurd este.Eu personal nu cred ca suntem egali, nu cred ca ar trebui sa vrem sa fim egali si cred ca este chiar periculos.
Nu am vazut filmul ca sa ma pot da cu parerea.

| Digikey a răspuns:

Pentru ca planeta asta este plina de persoane usor de manipulat.
Religia de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istoria e un ciclu. Acum suntem așa. Am mai fost de multe ori. Peste vreo 50 de ani ne lecuim și de politically correctness și ne întoarcem la o formă mai crudă, iar când ne săturăm de aia, iar vom fi snowflakes. Nimic nou, nimic neobișnuit. Doar proștii se miră.