| vushi a întrebat:

De ce nu a iesit Geoana presedinte?

Răspuns Câştigător
| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Mie oricum nu imi placea de el.macar basecu, cu uratenia si cu lenea lui, e sincer saracu', dar nu ai vazut ala ce mincinos era dupa fata, dupa felul cum vorbea si dupa promisiunile pe care le facuse si sigur nu le-ar fi tinut.si basescu e cam la aceiasi limita, ca si el face promisiuni pe care nu le tine, dar macar e sincer

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru ca s-a facut dimineata.

| Arthur a răspuns:

Unul dintre motive se afla chiar in esenta comunismului romanesc. Pe vremea lui 'raposatu' noi am fost singura tara care nu am incurajat diaspora. Mai mult, securitatea facea tot posibilul pentru a o dezbina, pentru a anihila orice incercare de a se organiza; asta exact invers fata de celelalte tari comuniste Polonia, Ungaria s. a. care aveau o diaspora foarte bine organizata, acest lucru fiind sustinut de serviciile de externe ale tarilor respective. Dupa revolutie comunistul Iliescu in buna traditie a urmat exact aceeasi politica de dezbinare si neluare in seama a vocii celor de dincolo. Aceasta politica s-a intors impotriva lor, comunitatea romaneasca din diaspora aducand destule procente la vot incat sa incline balanta intr-o parte sau alta. PSD-ul stia ca au pierdut alegerile dupa ora 18, restul a fost caterinca si incercarea de a drege busuiocul.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cei care l-au ajutat ca sa piarda au fost,''tv. realitatea cu echipajul ei,''antena 3''care seara de seara l-au devorat pe Basescu, apoi filmuletul care l-au aruncat ore in sir cu acel copil care a primit o palma si care a fost dat in asa fel incat ne-am plictisit de imaginile acelea, nu mai vorbesc de anumite ziare care nu au facut alceva decat sa-i caute tot ce era posibil ca lumea sa nu il voteze. Totul a culminat cu ultima intalnire intre cei doi candidati, in care Basescu la batut la puncte pe Gioana.

| JeSa a răspuns:

El(Geoana) iti poate raspunde(nu e destul de capace pentru. a conduce un popor).
Deoarece lumea la votat pe Basescu ca presedinte!
Voturile is cele ce isi pun cuvantul, intotdeauna, in alegerea unui candidat la presedentie,,, de unde a rezultat ca Basescu a fost favorizat, deci Votul dat de popor a jucat rolul alegerilor, evident Geoana fiind invins, iar Base' castigator(ceia ce stiu ca, contrar sondajelor, CSOP l-a dat castigator pe Base', scor final, adev.).
Pa, pa.

cami
| cami a răspuns:

Multi o sa-ti spuna ca alegerile au fost fraudate (bine-au fost. Si unul si altul le-a fraudat), iar Geoana, deh a fost mai ghinionist.

cami
| cami a răspuns:

Bine spus @i_love_you_and_i_am_cool, omul dupa fata se cunoaste. Asta (Base), parca-i mai simpatic, mai de-al nostru.

Răspuns utilizator avertizat
| Piscotel a răspuns:

Nu a avut cravata mov sau nu a reusit PSDul sa fraudeze in aceeasi masura ca PD-Lul.Si sa nu uitam de Guta si Salaaaaam laughing

| yuly_6695 a răspuns:

La aceasta intrebare iti raspund tot cu o intrebare. De ce PSD-ul a dus tara asta in declin? Cand ai sa gasesti raspunsul la intrebarea pe care ti-am adresato, ai sa gasesti raspunsul si la intrebarea ta.
Succes.

| warwara a răspuns:

Din cauza "spatelui" pe care l-a avut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prostanac ce e. A facut niste greseli mari chiar inainte de alegeri care l'au costat ceva voturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De fraierici, nu degeaba se poartă "prostănacul", este un nou hit, ce naiba!
Pa, pa.

| cascadorys a răspuns:

Pentru ca nu a stiut ce e aia campanie electorala...Si, in plus, s-a bazat prea mult pe puterea lui si a aliatilor lui...

| boro a răspuns:

Pentru ca nu l-a votat Iliescu si cei 3 mogulilaughing

| ady_5933 a răspuns:

Pentru ca asa a indemnat Guta si pentru ca avem multi manelisti care sigur il voteaza pe Base. Unul de varsta mea(18) nu stia nimic din politica si nici alt politician nici macar de Udrea ( imposibil sa nu o cunosti pe Udrea, macar Udrea )deci nimic, nimic, nici nu se uita la stiri--- si...pe cine credeti ca a votat? tam tam-Baaaaaaaseeeeeee (de altfel tipul era manelist) la fel si alti manelisti cam de varsta mea au votat Base dar cu ei nu am stat de vorba. Eu nu am fost la vot. Cand il votezi pe Base il votezi pe Solomon de la Craiova si te pui la acelasi nivel cu manelistii. Mie nici de Geoana nu imi place.