| rockveion a întrebat:

De ce romania ca tara e asa de proasta adica nu se face chiar nimic nimic la noi suntem blestemati sau ce?

10 răspunsuri:
| BellaMarie a răspuns:

Romania nu e proasta daca am stii sa o intretinem ar fi chiar perfect.Noi am trai din turism(Avem toate formele de relief posibile). Baftakiss

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Simplu. pe spinarea a cotorva mii de romani. Romani am spus, mai traiesc si 10 milioane de ti gani si de unguri degeaba pe banii persoanelor ce muncesc cinstit

| madistrez a răspuns:

@Lemonshu bine zis, sa salvam tara de noi insine, si din soi romani unu e curva si celalalt tradator, sau unul e amadoua

@maddog95 mintile sclipitoare au plecat de mult de aici, aici au ramas doar cei care voteaza pentru galeti sau pentru ca respectivul are nu stiu ce trasatura fizica

Romania se afla in nato si in ue doar pentru a face jocurile altora, nu din alt motiv, tara merita ceea ce are, nimeni nu schimba nimic si nu are curaj sa zica nimic, capul jos si gura mica (sau capu` jos fundu` sus.pentru cine stie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestiile astea au inceput atunci cand am intrat in U.E.Noi nu suntem prosti,nu vre.E foarte pacat de Romania, suntem o tara frumoasa din punct de vedere turistic(cea mai frumoasa--gandindu-ne ca avem munti), numai ca cei de la putere cred ca e foarte simplu doar batand cineva din palme.nu ii intereseaza.Ei nu prea mai au ce sa faca. Poti asculta pe youtube,, Scrisoare catre liceeni de tudor chirila" si ai sa vezi acolo ce zicehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino cu propuneri,fa-ti un program,aduna mai multi oameni harnici, cinstiti si priceputi in jurul tau, si hai impreuna sa salvam tara de noi insine.da n-o sa reusim.stii de ce? fiindca din doi romani,unul e curva.ori tradator, sau purtator de cuvant, sau hot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tara este proasta, ci lumea inculta, asa cum esti tu! Invata dracu' sa scrii corect, apoi poti incepe sa judeci.

| DianaScorpio a răspuns:

Eu zic ca suntem unde suntem din cauza atitudinii oamenilor majoritatii oamenilor. Daca ne-am schimba cu totii atitudinea, ar fi mult mai bine.

| maddog95 a răspuns:

Nu suntem blestemati suntem doar fraieri avem o gramada de minti sclipitoare doar ca nu le scoatem la lumina tu de ce crezi ca vin nemtii si ne iau doctorii si ii duc sa lucre pentru ei pe salarii de cate 5 000 de euro. Conducereai proasta daca esti analfabet intr-o tara civilizata mori de foame, nu, in Romania ajungi presedinte si secretar de stat si sef al politiei si ministru.Astai tara in care traim trebuia de mult s-o parasim.Mai ales in momentul in care gunoiul acela de marinar ne-a spus "daca nu va convine plecati" moment in care toata tara trebuia sa iasa in strada si sa-l dea jos de la putere ca pe Ceausescu!

| FloriiDirectioner a răspuns:

Buna! Romania e o tara frumoasa,avem multe monumente istorice,cetatea Devei, castelul de La Hunedoara, Multe manastiri...lucruri pur si simplu superbe.Dar daca cei din Guvern nu le pasa, tara noastra ar putea deveni foarte vizitata de turisti, dar in ziua de azi nimanui nu-i mai pasa de tara in care s-au nascut.

| emosoul a răspuns:

Poate...suntem...blestematirolling on the floor