De ce trebuie sa fie Romania mereu cea mai...asa,toata lumea stie. M-am saturat sa aud la stiri cum merg tiganii in Franta sau alte tari sa cerseasca si sa ne faca tara de ras...cred ca unii ati auzit ca francezii si-au batut joc de romani cu o emisiune de aia cu papusi. Iar pe siteuri publice ca Youtube,americanii comenteaza ca tot omul la videouri,si cand dau de romani, mereu baga o injuratura despre ei sau videoclip.Si eu mai injur,dar cand trebuie,adica nu din orice.
Sa nu ma intelegeti gresit, eu imi iubesc tara si limba dar nu suport 60% din oamenii ei.

Răspuns Câştigător
| enola11pink a răspuns:

În fiecare ţară există ceva care trage la fund!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan_Ionescu_1987 a răspuns:

Troll san, eu locuiesc in Germania, si iti inteleg foarte bine gandurile.In primul e gresit sa spui ca din cauza tiganilor, Romania este unde este! Asa cum tiganii fura sau cersesc, sunt si romani care fac aceleasi lucruri.Principala vina este mentalitatea si slabiciunea in gandire.Alti factori ar mai fi conducerea tarii si alte tampenii.Dar principalii vinovati suntem noi romanii, mereu ne batem joc de noi insine, de valorile nationale si de cele morale si uite asa in decursul a 20 de ani, am ajuns o tara de cretini, plini de generatie "smecheri" si "printese". Romanii se plang ca exista coruptie, dar de cate ori se duc la spital sau in alte locuri publice se duc cu acel plic.E normal sa nu se incheie niciodata cu coruptia atata timp cat noi o intretinem.Romania trebuie sa isi schimbe mentalitatea, sa lupte pentru drepturile umane, pentru dreptul la libertate si la viata.Sa ii aprecieze pe cei din jur, si tocmai dupa aceea poate copii lor vor fi altfel, si automat Europa nu va mai face "misto" de noi.