Întrebare recomandată | Cristian_Stanoiu_1997 a întrebat:

De la ce vârsta pot sa conduc un ATV de 125cc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, se poate conduce de la 16 ani, dupa ce faci o scoala de conducere si obtii permisul de conducere pentru categoria B1.

| AtotstiutirulNecunoscut a răspuns:

Conform noului cod penal poti conduce un ATV de la 16 ani cu permisul de B1 (3 sau 4 roți) cu o capacitate mai mare de 54cc, cu o grutate minimă de 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg.

Mai multe poți afla de aici =) : http://www.wolterskluwer.ro/......-vehicule/

Acum tu decizi dacă primesc funda!

Asfalt uscat! =))