| DelphhiN a întrebat:

De unde imi pot lua cazierul de la politie daca eu sunt nascuta in Bucuresti si am domiciliul in Iasi?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai probleme cu asta. Te duci acolo unde ai domiciliul.

| neutrino a răspuns:

Cazierul il faci acolo unde ai domiciliul stabil, nu conteaza locul nasterii.

| stlucian a răspuns:

Ce scrie pe cartea de identitate/buletin(domiciliu)? Deci in orasul respectiv trebuie sa mergi/sau sa nu thumbs up

| mixxjim a răspuns:

Daca ai buletin de Iasi de acolo ceri, acum e sistem informatizat si gasesc ei in sistem totul, indiferent de locul nasterii.

| vre12345 a răspuns:

Daca ai pe buletin domiciliul in Iasi, atunci poti sa faci si cazierul in Iasi.