| Demeister a întrebat:

Este adevărat că la Iaşi clanurile interlope terorizează oamenii nevinovați lovindu-i pe străzi?
De exemplu clanul Corduneanu.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar, in Iasi nu merge nimeni pe strada fara sabie sau pistol pentru autoaparare... majoritatea aveaam bate si cate un politist care ne apara cand mergem sa cumparam paine

| octa2021 a răspuns:

Nu este adevarat, probleme cu clanurile au doar cei care se inprietensc cu ei si care stau prin baruri de noapte, ori cum sunt un fel de țigani care daca nu le convine ceva se apuca de scandal ca nu-i duce mintea la alt ceva decat sa fie mari smecher care isi fac dreptate cu pumnul, dar sperăm sa se termine o fata cu capcauni astea care se dau barbati dar daca ii duci intr-o tara unde este razboi o sa vezi ca le pica muschi pe ei.