| LanguageMaster a întrebat:

Este ilegal să descarci de pe torrenți?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, ilegal este sa vinzi ceea ce descarci, dar descarcarea in Romania este legala, daca ar fi ilegal am fi la racoare majoritatea dintre noi, in alte tarii primesti amenda dar si acolo vizionarea de filme online este legala

| MihaiNicu23 a răspuns:

La noi in tara nu este ilegal, in SUA da este.

| AlexDarius3 a răspuns:

La noi nu.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Da. Numai ca aici este Romania si toata lumea fura.

| alii98 a răspuns:

Teoretic da
practic la noi nimanui nu ii pasa, asa ca poti descarca in draci si nimic nu ai

| Krax256 a răspuns:

Este ilegal doar daca stai la seed, asta inseamna ca si tu oferi marfa piratata mai departe la altii. Este deja penal daca ai un castig din piraterie. Dar nu sta nimeni sa te caute pentru cateva filme/jocuri/soft. Producatorii nu fac fata cu pirateria interna deci sa nu mai discutam despre cea din afara tarii lor.

| AnonOps_AnonOps_2000 a răspuns:

Nu doar in Germania si america ilegal

| CristianN99 a răspuns:

Torentul si descarcarea cu ajutorul lui nu sunt ilegale in Romania.
Piratarea unui film sau joc este ilegala intr-adevar, dar in S.U.A si alte tari privind legea A.C.T.A! In Romania poti descarca cat vrei mai ales daca ai un internet bunicel!