| GuUumitza a întrebat:

Este normal ca la inscrierea pentru un curs sa ti se ceara copie la certificatul de nastere?

Răspuns Câştigător
| Alice3939 a răspuns:

Da, in mare parte vor sa se asigure de varsta ta si posibil sa iti dea un certificat. De obicei iti cer certificatul de nastere la cursurile acreditate, la cele mici particulare nu prea se intampla. Daca esti sigur/a ca, cursul e serios nu ai de ce sa iti faci griji.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cine organizeaza cursul are dreptul sa ceara actele pe care le considera necesare si relevante.

| crbogdan a răspuns:

Da ca sa te inscrie

| Anonim200211 a răspuns:

Daca cursul e online, nu, nu e normal.Dar daca cursul este la o academie sau ceva da e foarte normal.si pentru scoala primara ai nevoie de certificat! Sper ca te-am ajutat. Fundita te rog?

| Roki_2754 a răspuns:

Da, este normal.

| Rose2005 a răspuns:

Da, pentru a stii ca nu minti despre identitatea ta.