| Maxx23 a întrebat:

Este permis sa fie deschisa terasă la magazin alimentar? Pe strada adică, eu nu mai înțeleg nimic ce spun ăștia la știri

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Terasele și restaurantele rămân închise. Produse alimentare și băuturi pot fi preparate și vândute în regim de drive-in și take away, ca și până acum.
Mall-urile de peste 15.000 de metri pătrați rămân închise, cu excepția magazinelor care au funcționat și pe perioada stării de urgență"

https://www.digi24.ro/......le-1307329

| sierra1 a răspuns:

In 2 ore știm OFICIAL!