| DarkillerPT a întrebat:

Eu si iubita mea vrem cateva ore private, suntem amandoi minori si avem peste 14 ani, eu am buletin, ea nu (parintii in strainatate). Putem sa inchiriem legal o camera de hotel pentru o zi?

9 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Trebuie sa fii major. Cauta un prieten singur acasa

| aXy99 a răspuns:

Aveti peste 14 ani, dar ea nu are buletin? laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Raspunsul e simplu. Nu, u puteți.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| darrio2007 a răspuns:

Legal, nu. Ea cu cine locuieste daca are parintii in strainatate?

| Nonolita a răspuns:

De ce la 14 ani va ganditi repede la sex si nu la alte activitati?
Nu, nu puteti inchiria o camera la hotel.

| mihai69 a răspuns:

Legal, nu. Dar poți căuta „apartamente în regim hotelier" și nu cred că pentru bani nu găsești niciun proprietar dispus să închirieze chiar și unui minor. Chiar dacă știe că încalcă legea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu puteti!
Copii sub 18 ani nu au access la hotel, fara sa fie insotiti de parinti.
Apoi, ce sa cautati voi doi copilasi la hotel?
Ce nu va puteti juca in parc, sau in curtea casei?

| Donsavas a răspuns:

Exista apartamente în regim hotelier si va primesc, nu contează. Asa cum puteti cumpara si băutură sau tigari, deși nu e legal.