| Adelina1290 a întrebat:

Buna! Eu si prietenul meu vrem sa mergem anul asta pentru prima data in Grecia, ne-am gandit sa mergem in Thassos, vrem sa mergem cu masina, si ne intrebam cat poate costa un sejur de 7 nopti acolo, ma refer mai mult la partea de mancare, noi vrem sa inchiriem un apartament cu bucatarie ca sa putem sa avem macar micul dejun in camera. Pe voi cat v-a costat? Cam care sunt preturile la taverne/ restaurante?
Plaja este contra cost?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista variante pentru toate buzunarele.
Unii iau apartament, altii stau la hotel,
unii la 2 stele altii la 5 stele,
unii mananca 3 mese pe zi la restaurant, altii se duc cu pateu de acasa, altii isi iau de mancare de la supermarket
unele plaje sunt la liber, altele costa, altele te obliga la consumatie si iti ofera gratis sezlong.
unele taverne sunt mai ieftine, altele mai scumpe.

Nu o sa iti dea nimeni un raspuns concret.

Cand am fost in thassos ultima data am dat vreo 1500 euro pe 6 zile. E drept inainte de pandemie.

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Preturile diferă in functie de numărul de zile și perioada de venire.
La orice plaja din Grecia cu beach-bar se plătește consumația pentru a putea a depinde de un șezlong și umbrela.
La taverne este totul depinde de cât mănânci și ce mănânci. Pentru doua persoane poate sa plătiți și 10 euro dacă optați varianta de gyros și ceva de băut sau 20-35/40 euro, poate sa fie și peste aceasta suma.
Grecia nu este pentru All-inclusive, Grecia are mâncare foarte bună la taverne pentru toate buzunarele.
Poți intra pe grupul de Facebook : Vacanta in Grecia info utile

| darrio2007 a răspuns:

Exista agentii de turism pentru asa ceva. Mergi si informeaza-te.

| Anonimul151 a răspuns:

Cel mai probabil ajungi la costul unei vacanțe cu avionul. Cu sau fără agenție de turism.

| Adelina1290 explică:

Am uitat sa mentionez ca mergem la inceputul lunii septembrie

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adelina1290):

De ce nu mergeti cu avionul? Eu recomand insula Rodos, are 2 mari (au culori diferite) care se intersecteaza in sudul si nordul insulei + are clima diferita.

Faceti 2 ore cu avionul si puteti inchiria masina acolo, noi asa am facut.