| DrMihailoviciS a întrebat:

Fraților... Apropo de alegerile prezidențiale 2024, pe cine votați? În cine aveți încrederea superlativă pentru a ne conduce? Sincer și hotărât, îl aleg cu mâna pe suflet pe Geoană! Trecând cu vederea gafa lui din 2009, pot spune că este o persoană capabilă și demnă de această funcție! Pe lângă faptul că s-a maturizat enorm, nu mai găsesc vreun candidat stabil psihic... De ciocoii PSD-iști m-am săturat 100%, nu îi mai pot suporta deloc! Dar dacă dădea Dumnezeu să candideze Diaconescu, eram cel mai fericit! Fără să fi stat pe gânduri, puneam ștampila DIRECT pe PP-DD!
Dar de Tăriceanu ați mai auzit ceva? Îmi este dor de Radio Contact (fostul său post de radio).
Nu uitați să votați așa cum trebuie!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu si-a anuntat nimeni candidatura in mod oficial, doar massmedia vehiculeaza diverse nume.
Dintre cei pomeniti il consider cel mai bun pe Mircea Geoana.

49 răspunsuri:
| DrMihailoviciS explică (pentru Dragobeta):

Nu... Cer și opinia celorlalti

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Îngrozitor merg lucrurile în România pentru că sunt oameni care ar vota cu Diaconescu. Hahaha

| LisaJulie a răspuns:

Inca imi cataresc optinuile! Si sunt mai putine pe zi ce trece!

| johnnny123 a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Ce legătură are Ceaușescu cu discuția asta?

Noi nu am susținut că nu ai avea dreptul să votezi pe cine vrei. Doar ți-am semnalizat umorul involuntar al afirmației că "l-ai vota pe Dan Diaconescu pentru că în momentul de față nu există niciun candidat stabil psihic."

Dan Diaconescu este un om care a făcut carieră din promovarea tuturor descreieraților și care în prezent este judecat sub acuzația că a plătit și întreținut acte sexuale cu două gemene minore.

Întradevăr, un exemplu de stabilitate psihică și un om pe care ar trebui să ți-l dorești la cârma țării, domnule doctor.

| gabicoo a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

E cotat, în sondaje, cu cele mai mari șanse să devină președinte. Ar fi o reparație morală pentru frauda enormă din 2009. Dar nu uita cetățeanul una voteza, dar tabletele și STS - ul hotărăsc cine câștigă.

În decembrie 2009 m-am culcat seara cu un președinte și m-am trezit dimineața cu banditul reales. M-am dus lăcrimând la serviciu.

| ioana748 a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Bine, va spun.
Eu sunt cu Ciolacu, dar nu mi sariti in cap.
Multumesc anticipat.
happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ioana748):

Acum ar fi interesant sa auzim si niste argumente pentru asta.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Probabil bugetară

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Chiar si bugetar de esti, trebuie' sa mai fii si nemernic plus inconstient...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sau putin analfabet functional.
M-am ingrozit ca unii tineri pana in 30 ani chiar cred ca Sosoaca e solutia.
Si cred asta din simplu motiv ca habar nu au ce inseamna sa faci o lege intr-un stat, sa tii o economie sanatoasa samd. Ei cred ca un raget de lupta pe Facebook inseamna lupta impotriva sistemului... cand insasi Sosoaca e baza sistemului corupt si imbacsit.

Asa si tanti Ioana asta de tot scrie pe aici.
Crede ca nenea Ciolacu e salvatorul planetei pentru ca zice si nu face.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Daca ar putea calatori o ora inapoi in 1988 tinerii aia, s-ar linisti instant si ar vota USR cu 3 miini. Sau REPER. Sau orice altceva care nu ne trage inapoi.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Care dumniedzau dintre aia vreo 5000?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Important e sa votam. Sustin intru totul dreptul altora de a avea o parere diferita de mine, atita vreme cit au una. Ca si in cazul dvs. Geoana nu cumva a fost si el pesedeu? Eu unul nu voi crede vreodata in oricine a fost macar o zi pesedist apoi s-a trezit ca are alte orientari. N-am cum. Nu pot. Tariceanu, ala care se baga in fata la permise, ca el nu sta la coada cu plebea? Ala care a marit ca imbecilul salariile si pensiile in loc sa accelereze investitiile si sa creeze mai multe locuri de munca atunci cand era pe val ascendent economic? DD mi-era simpatic si mie la vremea lui, ce sa zic. La prezidentiale sincer nu stiu cu cine voi vota. Sa vad oferta. Orice nu e pesede sau haur si are o urma de bun-simt si credibilitate.

| DrMihailoviciS explică (pentru GabiDumitrescu):

Într-adevăr, Geoană a fost psdist până prin 2010 cred. Dar și-a dat demisia, că l-au tras în țeapă psdistii în 2009. Și eu m-am saturat de PNL, PSD! De când a apărut FSNul, știam ca nu va fi prea curat...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Ce naste din pisica, soareci maninca...

| Răpităînnori a răspuns:

Votul este secret dar în realitate e secret doar pe hârtie.

| DrMihailoviciS explică (pentru Răpităînnori):

Din păcate așa este

| Răpităînnori a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

O lume fără secrete e o lume oribilă.