| MisterKat a întrebat:

Voi cu cine votati in turul 2 la Alegerile Prezidentiale? Basescu sau Geoana?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

@cami - sunt uimit ca la o varsta asa de frageda, stii ceva despre politica.
Zilele astea am fost f. ocupat cu alegerile. Sambata noapte n-am dormit deloc, si dupa am lucrat 15 ore fara pauza in care am auzit numai Antonescu, Basescu si Geoana. Vin acasa frant, ca sa aud ca alegerile au fost fraudate de Basescu si se mira lumea cum de se mai mentine. Annie, hai sa-ti spun ceva, si aici nu vorbesc din ce-a m auzit la televizor sau la mama acasa (precum o faci tu): Basescu a fost votat de majoritatea intelectualilor ( profesori universitari, doctori, analisti finanicari chiar- fiindca am lucrat la exit poll si-am interogat chiar eu) in timp ce, Geoana a fost votat de majoritatea de peste 60 de ani. Dimineata, nea Mircinica era lider detasat fiindca venise la vot batraneii constiinciosi. Chiar ma speriasem dar m-am domolit spre ora pranzului.
Pe cine votez? Pe Basescu bineinteles. Urasc P. S. D.-ul, mi se pare intoarcerea la comunism absolut. Numai cand aud Voiculescu, Hrebenciuc, Antoneasca sau Adrian Nastase imi vine sa mananc o lamaie.
E o manipulare asa mare in tara asta, incat votul o da televiziunea. Numai complotari impotriva lui Base. Oare de ce? Ca nu face jocurile cui vrea? Cand a fost Iliescu la putere, a avut si partidul fruntas. Basescu nu. Deci nu a avut ce sa faca.
Daca iese Geoana va fi vai si amar de noi. E un demagog, un actor de teatru si-un parsiv ce stie sa-si concentreze atuu-urile fix cum trebuie pentru a iesi in avantaj. M-am amuzat amarnic si la marea confruntare, unde mi s-a parut penibil.

37 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cu Basescu.

| Arthur a răspuns:

Basescu happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Votul este secret, dar mai avem timp de gandire, de analiza, sa ii vedem cum se mai comporta la confruntarile televizate, etc...

cami
| cami a răspuns:

@annie, poate si-o fi batut joc Basescu de tara asta, dar tot rahatul a pornit de la Iliescu (mosuletu' lu' Geoana )

cami
| cami a răspuns:

@annie, ce mai aud laughing... Basescu a complotat cu Hayssam, ca sa imparta banii?! uau laughing Iliescu este/a fost prieten cu Hayssam (mergeau impreuna cu avionul personal al lui Iliescu ). Deci. trage si tu concluziile.macar sa spun tot.
Cine le-a permis atat de mult tiganilor sa-si bata joc de tara asta, de-ti-e frica sa mergi la 10 seara pe strada? Cine, nu de la Iliescu au inceput sa-si faca de cap?
Ce-i cu coruptia asta in tara? Ce-i cu atata mita/spaga? De ce bastanii din tara asta isi permit sa incalce regulile (de circulatie, de ex) si politistii n-au curaj sa sufle in fata lor? Nu de la Iliescu a pornit tot?
Cine a permis sa fie cu sutele in parlament, care sa doarma si sa manance pe bani publici, fara sa produca nimic? Cine, nu Iliescu. Si tot asa, sunt o groaza de spus.
Toti sunt hoti si demagogi (aaaaa, vezi cazul "Nastase", parvenitul-nu sunt toti din aceeasi tagma? )
Parca aveti ochii lipiti! Si o avea omul un viciu, bea, era in timpul liber? da. Unde e problema? Crezi ca Geoana nu se imbata? Poate asta da cu scaunele prin casa, dar Basescu o face mai. public.

cami
| cami a răspuns:

Uitasem ceva : Geoana a iesit lider in mediul rural, Basescu in cel urban. De ce? Fiindca pe bietii tarani, ii amageste fie cu o patura, cu un castron sau o galeata. Flav, mersi blushing. Asa ca si Annie, le stiu de la parintii mei, si nu numai.

| User a răspuns:

Daca as avea drept de vot, cu basescu clar. decat comunistu` ala de geoana 8-).

pa

si.

sa traiti bine!laughing

| Klara a răspuns:

Base.

| JesterRO a răspuns:

Geoana e Basescu la puterea a 3-a. Minte de ingheata apele. Asa ca multumiti-va cu Base. Si asa au fost manarite alegerile...

| Dragosgan a răspuns:

Am vazut la comentariile de pana acum ca toti cei ce nu zic Basescu primesc stupid.Astept si eu stupid de la prostii care inca mai cred in Basescu! Idiotul de Base a vandut flota tarii, a fraudat alegeriile, a stors tara asta 5 ani...Dovezii mai am dar stiu ca voi nu ascultati. E drept ca nici Geoana nu e cea mai buna alegere, dar Basescu trebuie sa cada sau cadaem noi. Dati-mi stupizi, ca Basescu e mai stupid ca mine si va cadea!

| dadaaaaa a răspuns:

Nu am drept de vot.mai am 5 ani crying

Dar ce am auzit si eu tot Base sa ramana big grin

| Summer Memories a răspuns:

Eu n-am dreptul la vot, mai am 1 an pana atunci, dar ai mei voteaza BINEINTELES cu Geoana.Ma bocur ca vor sa se uneasca astia din partid impotriva lui Basescu, poate reusim si noi sa scapam de el, ca prea si-a batut joc de tara noastra.

Stiui ca nu esti de acord cu mine (dupa acel sper) dar asa este.

Bft! kiss

| Summer Memories a răspuns:

Scuzati-mi greselile, oboseala.yawn

| Summer Memories a răspuns:

Cami.eu nu tin mortis sa zic ca Geoana sau Iliescu sunt sfinti, dar Iliescu a fost un presedinte mult mai bun ca Baseascu.Este adevarat, nici el nu a facut mai nimic penmtru Romania, dar macar el nu a creat probleme, nu a vorbit cu alta tara sa rapeasca 3 ziaristi ca el sa imparta apoi banii cu rapitorii, nu s-a imbatat. etc.nu mai continui.Nu reuseste el sa pacaleasca pe toata lumea oh go on

O zi buna :-)

| Summer Memories a răspuns:

Aaaaah deci va-ti pus toti impotriva mea? laughing

Deci eu nu am de gand sa ma contrazic cu nimeni pentru politica, pentru ca acum 2/3 zile nu suportam tema asta de discutie, dar m-am molipsit si eu de la astia de la tv.Nu sunt nici PSDista, nici PDLista, dar oricum daca ar fi sa aleg raman tot pe PSD :-P

Pa pa kiss

| DrViorel a răspuns:

Eu votez cu cel care nu a vandut tara asta, ca cei precedenti lui si in plus, nu ofera pentru mita toate avutiile tari la straini sau la cei care vo rsa fie si mai bogati decat sunt... cat despre geoana, pacat el ii baiat cat de cat cu capul pe umeri. dar este condus de altii si asta se vede, el nu are in aprtid nici o putere de decizie. o zi buna si succes in tara asta va doresc!

Răspuns utilizator avertizat
| Paris a răspuns:

Ce intrebare e asta? GEOANA!

| Majj a răspuns:

Nu as vota un mason(Geoana) niciodata

| alexxaz a răspuns:

Adica vrei sa spui ca votezi cu tot cu actualul presedinte? Asta care a dus la o tara fara guvern, si riscam din acest motiv sa nu mai primim a doua transa de bani de la fmi? Tu nu vezi ca nu stie decat sa se certe cu toate lumea?

| 4l3xander a răspuns:

@ flav bai daca o sa iasa marinarul(Baselu)o sa fie vai si amar de noi pentru ca vrea sa na bage in dictatura (dictatura lui prin transformarea parlamentului bicameral intr-unul unicameral mai zi-mi mie o tara din U. E care are parlament unicameral)
Si sti n-ar fi deloc rau sa iasa Geoana pentru ca el nu e gen Nastase sau Iliescu ...bine presupunem prin reducere la absolut ca ei au furat, au mintit etc. dar Geoana e altfel este ca si Germania in trecut l-a avut pe Hitler dictator si a pierdut razboiu si aproape ca numai era tara si acu uitate si spune-mi ce fel de tara e.
Ah si apropo Geoana n-a ars toata flota Romaniei a doua ca marime a Europei
Votez Mircera Geoana pentru o schimbare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii?happy
La tara la bunikmea o venit unu d la PSD si eu aratat lu bunikmea unde s voteze pe motiv ca ei nu sunt culti.
Stii cat as vrea sa ajung sa filmez/.happy
Deci dc vrea geoana romania? ca sa o faca kk!
De aiahappy ca nu asa se obtzin voturi ca de aici iti dai seama d ce intentzii au. saracul basesc se lupta cu totioh go on
Dc zic sarac? pai gandeste'te la iohannis asta.
cum de in 2H! s'au pus toti de acord cu elangry?
cum?happy din cauza lu patriciu care are legaturi si la psd
majoritatea sunteti mici
annie nu crede tot ce se zicewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flav stiu!
TOTi profii pe care i'am intrebat au zis azi ca tin cu base!
happy
decii? Cum am zis. la tara astea batrani sunt luatzi cu vorba. eu m-am luat de bunikmea l tel ca pnm cum sa accepte asa ceva? parca votul era individual?
ADRian nastase este un mason de gradul 33! Adica un rag super inalit.
Nu va lasatzi pacalit.
Mi'e asa o frica ca va iesi geoanasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa-l votati pe comunistul de Geoana, va recomand documentarul,, Soviet Story'', il gasiti pe youtube! Forza Basescule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca traiesti bine poti spera. Daca nu speri de geaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Mircea Geoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sustin. A vandut toata tara psdu asta! happy + ca majoritatea dinn psd is in "lista masonilor din romania" da-ti asa pe google!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sfarsit pot sa-mi spun parerea fara o suta de mii de autentificari si parole votez pentru basescu si pentru romania