| catalinJCG a întrebat:

Funda la toți, Am 25 de ani și am permis de categoria B,și doresc sa dau de categoria A, întrebarea mea este prima data voi da de A2 sau direct A1?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La 25 de ani poti face scoala de conducere si sa sustii examinarea (probele teoretica si practica) pentru categoria A.
Cu aceasta categorie poti conduce toate categoriile de motociclete (AM, A1, A2 si A).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca vrei sa dai de A ce treaba sa mai ai cu A2 sau A1?

| Lukasssz a răspuns:

În general, pentru a obține categoria A2, trebuie să fi dețină permisul de categoria B timp de cel puțin 2 ani. Totuși, în unele cazuri, este posibil să poți obține categoria A direct, fără să treci mai întâi printr-o categorie intermediară. Recomand să consulti informațiile specifice despre procesul de obținere a permisului de categoria A

| OneReason a răspuns:

Categoria A1 este destinată motocicletelor mai mici, iar categoria A2 este pentru motociclete de capacitate medie, iar categoria A este pentru motociclete de capacitate mare și fără restricții de putere.

dacă ai deja permisul de conducere pentru autoturisme (categoria B), poți fi eligibil să treci direct la categoria A2 sau A1.

| suntserios a răspuns (pentru OneReason):

Te face chatgtp de ras cand te pune sa postezi prostii