| redskin a întrebat:

Hei!

Am niste vecini care urmeaza sa fie dati afara. Au primit o notificare de evacuare, insa ei au distrus-o. Ea va mai fi valabila sau ce urmeaza acum? Daca ei se fac ca nu au fost informati sau instiintati?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ei se pot face dar exista dovada ca au fost instiintati, depinde daca notificarea le-a fost inmanata direct, cu semnatura de primire sau a fost lasata de postas la cutie.
In ambele cazuri va urma executarea silita, respectiv vor fi evacuati de un executor judecatoresc iar daca nu pleaca sau se opun acesta va cere ajutorul politiei.

| MadyKrs a răspuns:

Pai nu cred că se pot preface că nu au fost înștiințați fiindcă persoana care a trimis sau firma respectiva probabil că mai are un document identic, înregistrat la ei ca și dovada împotriva lor, in caz că o distrug ei. Sper că te am ajutat! :*