| Andreea202 a întrebat:

Hei! Dacă cineva dorește să meargă dintr-un oraș la tara pentru o vizită are nevoie de declarație pe propria răspundere? Si ce motiv ar trebui sa spuna?

10 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

Da. Se specifica motivul deplasarii

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine sa stea acasa, voi nu vreti sa terminam odata cu virusul ăsta? Ca ave ti draci pe voi va tot plimbati aiurea fara motiv, stati acasa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista un motiv pentru vizita la tara.
Sigur ca ar trebui declaratie pe propria raspundere si ar trebui sa gasesti un motiv intemeiat, dintre cele prevazute in declaratia tip.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vizita nu este un motiv din cele care iti permit sa iesi din casa.

Bula
| Bula a răspuns:

Da, trebuie sa ai declaratia oricand iesi din casa!
Ca motiv poti trece oricare rubrica din formular, dar pe raspunderea ta.

| johnnny123 a răspuns:

Scopul restrictiilor impuse este tocmai evitarea acestui gen de vizite nejustificate. Ce o fi atat de greu de inteles?

Nu ne aflam intr-o situatie normala, in care sa putem face vizite de cate ori avem chef. Ne aflam intr-o stare de urgenta in care toata lumea trebuie sa respecte niste restrictii si toata lumea trebuie sa faca niste sacrificii.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Scrie si tu ca faci un gratar cu tot satul!
Esti inconstient, sau e altceva in neregula cu tine?

| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca nu tii la sanatatea ta. Ordonantele pentru asta sunt date. Oricum, nu este un motiv serios. Vizita se poate face oricand, nu constituie o urgenta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-ai voie să ieși pentru o vizită.

| Violleta2022 a răspuns:

In caz de urgenta NU se permit vizitele, de nici un fel, nici cu declaratie, nici fara declaratie DELOC!
Ce-i greu de priceput mai omule, intelege pentru numele lui dumnezeu, ca-i ordonanta data de Presedintele Romaniei, NU SE FAC VIZITE de nici un fel in perioada asta.
NU ai voie sa iesi din casa, decat pentru cumparaturi de 1-2 ore si in rest, stat incuiat in casa.