| trabardie a întrebat:

poate cineva sa-mi spuna cit costa o declaratie notariala pe propria raspundere pentru ridicarea alocatiei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ridicarea alocatiei, de catre alta persoana decat un parinte al minorului, este nevoie de o procura speciala, autentificata de un notar public, prin care parintele imputerniceste pe alta persoana sa ridice alocatia minorului, nu de o declaratie. Costa cca 40-50 lei, depinde de notar. Numai bine!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Costurile depind de la notar la altul, nu poate trece de 15-20 ron.
Pa, pa.

| foxi a răspuns:

Depinde de la notar, la notar!

| stick a răspuns:

Exact cat un timbru judiciar+amabilitatea notarului, dar de notar nu prea e vorba, mai curand de cei de la cec de unde ridici alocatia sau in caz de divort, doar hotararea judecatoreasca cu stampila definitiva si irevocabila, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cativa lei