| Popescu_Ionela_1998 a întrebat:

Hei, TPU!
Am 16 ani si vreau sa ma mut de acasa, se poate? Adica, e legal?
Care este varsta minima pentru a incheia un contract de vanzare-cumparare pentru o garsoniera? Scoala o voi continua!
Funda :*
Si va rog nu ma intrebati de ce!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele lucruri - sa te muti si sa-ti cumperi o garsoniera - le poti face, fara acordul parintilor, doar dupa varsta de 18 ani.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cu ce iti cumperi tu garsoniera ma rog tie? asta trecand peste faptul ca la 16 ani nu ai niciun drept de semnatura pe vreun act oficial de genul

| Popescu_Ionela_1998 explică (pentru suntserios):

Nu e treaba ta de am bani sa-mi iau garspniera, domnule "sunt serios"!

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Ionela_1998):

Uuu, da ma scuzi o sa fii un mic superman la 16 ani, te muti singurica, continui scoala cu nota 10 si lucrezi si 8 ore pe zi

| Popescu_Ionela_1998 explică (pentru suntserios):

Sunt altii si mai mici care stau singuri, ca n-au pe nimeni, si fac macar pe jumatate lucrul asta!
Am pus intrebarea asta, zici ca am ucis pe cineva!

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Ionela_1998):

Aaa, acum am inteleg, nici macar nu ai un plan. Pur si simplu ma distreaza copii ca tine care cred ca pocnind din degete te muti singur si o sa traiesti in lapte si miere la 16 ani fara parinti.

| THCC a răspuns:

Stai cu parintii, nu ai idee despre ce vorbesti.

| Florinmariusmircea90 a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani