| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

am si eu o intrebare depre taxa auto sau de inmatriculat.sunt nou in domeniu.care estre treaba pot sa imi recuperez taxa ce am platito la masina sau cum? ca am vazut la majoritatea masinilpr taxa platita si nerecuperata.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de taxa de prima inmatriculare/de poluare, platita in perioada 2007-2011, aceea a fost declarata nelegala si se putea recupera de catre platitor, in baza unei hotarari judecatoresti, obtinuta dupa un proces.
De la inceputul anului 2013 si in prezent se plateste timbrul de mediu si acesta nu se poate recupera, nu am vazut nici o hotarare care sa fie in favoarea platitorului, toate cererile au fost respinse.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai poate recupera taxa de vreo 2-3 ani incoace. TAxele platite prin 2012 se mai puteau recupera, acum nicio sansa