| anonim_4396 a întrebat:

Https://mobile.twitter.com/igorsushko/status/15003013487 80199937

Cand, inde si cum credeti ca se va opri Putin? In ce fel va arata si va functiona Rusia cand se va termina razboiul? Credeti ca isi lasa armata in Ucraina sa moara?

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Nu are nimeni de unde sa stie exact cum va fi. Putin nu va da inapoi. Odata ce a pornit razboiul, il va duce pana la capat. Rusia deja e la pamant din punct de vedere economic si ii va fi greu sa se ridice. Deja au aparut filmulete pe internet cu armata rusa spunand ca ii foloseste pe post de carne de tun si ca nu au mancare. Populatia e revoltata, dar nu are cum sa il dea jos pe Putin.

| joghu22 a răspuns:

Eu am o presimțire ca se va termina cat de curând. E pe final.
Putin va fi înlăturat cel mai probabil, dar vor avea de plătit milioane sau chiar miliarde despăgubiri.

| Zinv a răspuns:

Eu cred ca razboiul se va termina repede atat timp cat Putin va fi omorat (greu de crezut).
E posibil sa ne obisnuim cu razbuiul ca cu covid-ul.
Ukraina este un mare exportator de mancare (cereale, etc.) si putin vrea sa refaca Uniunea Sovietic, a inceput cu cea mai mare tara.
Putin nu va renunta asa repede.
El credea ca sin 3 zile e gata dar nu e asa.