| Florin_Claudiu_2000 a întrebat:

Iau pensie de urmas dupa tatal meu decedat si urmez o scoala postliceala dar eu n-am mai fost si am fost exmatriculat.
Ce consecinte are acest lucru si ce ar trebui sa fac.
Vă rog mult, Dau funda.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai peste 16 ani si nu vei mai primi pensia de urmas de la data exmatricularii.
Va trebui sa comnici Casei de Pensii de la care primesti pensia, sa nu te trezesti peste un timp (de regula cand ar trebui sa duci adeverinta ca esti elev) ca te descopera si va trebui sa restitui o suma mare.