| MrBlueEnergy a întrebat:

Il mai votam pe Basescu?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Buna gluma. (Merci!)
Ce sa mai votezi (?), caci domnului preşedinte, i s-a terminat mandatul. Deci, vrând-nevrând, trebuie sa votezi/am, (daca vrei/m) pe-un altu'...
Bafta in Anul Nou!

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Băsescu nu va mai candida niciodată şi deci nu va mai putea fi votat vreodată.
2. Tu aveai 9 ani când a ieşit Băsescu a doua oară şi vei avea 14 la următoarele alegeri prezidenţiale. Prin urmare, trebuia să întrebi "îl (mai) votaţi pe Băsescu?" pentru că tu nu ai votat şi nici nu vei vota la următorul scrutin.
La revedere.

| Dmonik a răspuns:

Noi votam in grup sau individual, ca n-am priceput?!?
Votul este individual si e determinat de diversi factori, mai mult sau mai putin subiectivi, mai mult sau mai putin materialihee hee
In al doilea rand nu vom avea ocazia sa-l vedem pe liste. Desi... l-am vazut de atatea ori pe Iliescu!
N-avem ce vorbi!
Cati dintre cei care au raspuns au avut ocazia sa voteze de doua ori? As zice ca unii nici n-au drept de vot dupa cum au raspuns. @Onutzyk, asa-i?

| lplostonyou a răspuns:

Da sigur, il mai votam odata pe 1L de ulei si 1kg de zahar ca doar asta e obiceiul in Romania si pentru noi 1L de ulei si 1kg de zahar valoreaza mai mult decat demnitatea noastra, ce tara, ce oameni.

| Razvan a răspuns:

Normal.Nu a furat încă destul

| machupicchu a răspuns:

O astfel de intrebare am pus eu si am primit numai mesaje cu : "noi votam pe base." "base e mare." etc. Numai ca acum, dupa atat timp ati constatat ca este "mare escroc" sau este " profesor doctor in escrocherie " = cam tarziu.
Veti si vom simti cu totii consecintele acestei escrocherii de un nivel neegalat de nici o alta guvernare postdecembrista. Vom suporta lipsuri majore din cauza de "datorii externe" de cateva ori mai mari decat am avut pana in prezent, precum si din cauza datoriilor ce le va mai face pana la terminarea mandatului.
Spuneti ca trece si acest mandat, dar fiecare zi din acesta inseamna noi datorii pentru noi. Cu cat va sta mai mult la cotroceni, cu atat de mult vor creste datoriile, implicit va scadea nivelul nostru de trai, mai bine zis de saracie.
Nu l-am votat(adevarat nu declarativ asa cum facei astazi voi) si il voi vota numai la candidatura pentru locul actual al lui Ceausescu, loc potrivit pentru asemenea fapte si pentru.toti cei de la guvernare implicati in acestea.
M-as simti mai bine daca le-as ura : sa le fie tarana usoara, asa cum ne fac ei noua, in sensul ca ne asigura un drum sigur catre mormant sau, in cel mai fericit caz un drum sigur catre o viata afectata de boli cronice specifice saraciei.
Cu regret, dar nu cred ca realizati ce inseamna aceasta perioada de escrocherii legale(la varsta voastra cred ca este normal, dar veti creste si veti simti din plin...).
Sanatate!

| NickiMinaj a răspuns:

Nu stiu de votat, dar merita o stampila intre ochi day dreaming

| DianaLostInDreams a răspuns:

Sa speram ca persoanele care l-au votat pana acum sa isi fi dat seama ce prostie au facut si sa nu il mai voteze din nou pe"Chior"winking.

| Yryna14 a răspuns:

Daaa...acum ma grabesc sa-l votez...fii seriosstraight face

| Clauditza21 a răspuns:

Categoric nu...Eu nu l-am votat niciodata oricum.

| BoBoCeLL a răspuns:

Speram sa scapam de el... Poate avem shanse la un viitor mai bun.NOT!

| Onutzyk a răspuns:

Nu... doamne fereste!
Eu nu l`am votat nici in 2004...doamne feresteee...
E bou!

HUOOOOO basescu!

| justagirlll a răspuns:

Nu are voie decat la 2 mandate, nu o sa mai candideze

| Teils a răspuns:

Pentru ce sa-l mai votam?hee hee gata, o sa treaca 2 mandate, ne doare in partea dorsala de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are dreptul decit la doua mandate. Asta este al doilea, deci de Base am scapat. Dar nu-i nici o problema, il va inlocui Bok laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monika, n-ai inteles, normal ca votam in grup. Intrebarea era: "eu cu cine votez?" Hîc laughing Ave Caragiale laughing

| MrBlueEnergy explică:

Se duce Obama la Dumnezeu:
-Doamne, o sa vad America iesind din criza?
-Da... dar nu in mandatul tau'
Se duce Basescu la Dumnezeu:
-Doamne o sa vad Romania iesita din criza?
Sta Dumnezeu si se gandeste...:
-Da, dar nu in mandatul Meu!

| Dreamy a răspuns:

Sigur...maine-poimaine il votam si pe Dracula

| shhadow a răspuns:

Pe noi ne intrebi?