| Sconcsiş a întrebat:

"Imi dati si mie un leu? Sa va binecuvanteze Dumnezeu copiii sa creasca mari si sa aiba serviciu bun. Doamne sa va ajute sa traiti cat doriti. Ajutati-ma si pe mine doamna... Ca n-am mai mancat de 2 saptamani..."

Propozitii cunoscute in Romania. Ce naiba se intampla in tara asta?

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Se intampla urmatorul lucru, "Somnul ratiunii naste...milogi". Mi se falfaie.

| remus a răspuns:

Inversarea polilor magnetici ai pamantului a dus la inversarea tuturor valorilor, cinstitul este hot, incultul deosebit de destept, omul normal este nebun si exemplele pot fi continuate...

| hominid dreak a răspuns:

Asta-i vocabular de criza.

| noktambul a răspuns:

Pai, tu nu vezi ce se intampla?! Asta se intampla! Toata lumea isi pune (si pune intrebari), toata lumea comenteaza, toata lumea comenteaza. Si bea bere la PET fredonand manele. Nimeni nu face nimic! Numai hotii si escrocii de pe toate nivelurile sunt extrem de ocupati!

| pwp a răspuns:

Mda...acei oameni mai bine cersesc decat sa-si caute un loc de munca...
Romania, o cunosc, oare poate fi mai rau?

| devilll a răspuns:

Daca toti romani ar refuza sa mai lucreze timp de circa 2 saptamani cred ca guvernul si-ar da singur demisia
stiu ca n-are legatura cu intrabarea dar un presedinte strain cred ca ar face mai multe pentru tara sau poate chiar si vadim

| LifeFail a răspuns:

Pe mine pur si simplu ma scot din sarite persoanele astea.De cate ori am avut ocazia le-am ajutat, dar nici macar nu sunt sinceri.
Macar daca si-ar cumpara cu banii primiti o paine sau altceva util, ai mai zice. In schimb isi iau tigari, sau cine stie ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mana intinsa care nu spune o poveste, nu primeste pomana.va e mila? v-am luat banii.ha-ha-ha-.

| Dragotta a răspuns:

La ce te referi cu asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Christa a răspuns:

Nu exista zi, cand merg afara, sa nu'mi zica cineva ceva de genul acesta. La inceput am ajutat si eu, dar am ajuns la concluzia ca " indivizii " ( sa nu jignesc ) isi pun copii sa ceara bani, pentru as-i putea lua ei tigari sau bautura. Ei n'au ce manca, dar mai bine dau banii pe un pachet de tigari. Si da, textele acelea sunt doar niste vorbe aruncate in vant sa ne impresioneze. Eu nu cred ca doar in Romania sunt astfel de oameni, dar cred ca aici sunt mai multi.

| xXBernaXx a răspuns:

Habarnam ce se intampla cu tara asta...Ai dreptate aceasta propozitie se aude tot mai des. Nu stiu cum o sa ajunga tara asta dar stiu ca nu o sa ajunga bine, si ca nu o sa scapam usor de criza asta. Uni spun ca era mai bine pe vremea lui Ceausescu, si poate au dreptate. Sper ca lucrurile sa se indrepte si ca tara asta sa nu mai fie asa cum e. Dar degeaba spun oamenii ca sunt saraci si ca nau bani pentru ca din cauza lor au ajuns asa, deoarece ei lau votat pe BAsescu si din cauza lui a ajuns asa tara asta. Sper ca te-am ajutatbig grin.