| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac!
Am stari de voma, greata, ma doare intre stomac si burta, ma doare capul, si ochii (inauntru), (am probleme la ochi, port ochelari).
Cateodata am mari probleme cu fierea si cu stomacul. Anul trecut am fost diagnosticata cu Helicobacter Pylori. Am urmat tratament si regim 3 saptamani. Poate asta e cauza... sad
Sau mai poate fii faptul ca astazi am fost la tara, si am mancat la bunica fasole si cu un fel de ulei negru de "sămânţa", facut cu ulei normal si cateva linguri de ulei de masline iar restul dinacela negru... Poate fii cu fierea.
Sau mai poate fii menstruatia....Adica, pana acum nu mi-a venit deloc, dar am de 2 ani scurgeri, iar mama a intrebat-o pe doamna ginecolog ce este, iar ea i-a raspuns ca cel mai probabil voi avea prima menstra. A intrebat-o acum 2 ani, si de atunci nu mi-a venit.
App. am 12 ani, i-am implinit de curand.

Daca starea inca persista voi merge la doctorul de la gastroenterologie, unde am fost si pana acum. Sper sa nu ma trimita din nou la spital, la sectia de gastroenterologie, deoarece eu nu suport copiii/adulti/bebelusi sau orice care vomita! Doamne fereste...Numai cand vorbesc si mi se ridica parul pe mine.

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fragile a răspuns:

E posibil să ai febră,ia-ţi temperatura şi vorbeşte cu mama ta, pentru că ea ştie ce e cel mai bine pentru tine, şi probabil va trebui să consulţi un medic. Daca îţi e frică sau nu ai curaj să zici, gândeşte pozitiv, gândeşte-te că totul e spre binele tău.

| Dope a răspuns (pentru Fragile):

Sa stii ca mie foarte cald, desi in camera mea e putin racoare deoarece am inchis caloriferul. Ma arde mai ales varful si lobul urechii...O sa imi iau temperatura imediat. Multumesc mult pentru sfat!

| Fragile a răspuns (pentru Dope):

Cu plăcere! big hug Dacă ai temperatură sau continui să te simţi aşa spune-i mamei tale, poate îţi dă o pastilă, ceva, ca să îţi revii.

5 răspunsuri:
| NicholaszMCExpert a răspuns:

Eu zic sa te duci la medic imediat.

| Dope a răspuns (pentru NicholaszMCExpert):

Era târziu atunci şi oricum, mi-a trecut. A fost doar o simplă criză de fiere happy

| Seceta_Casian_1998 a răspuns:

Bz.black-zone.ro joacate pe acest server si iti revii