| ramonatm17 a întrebat:

Imi spune si mie cineva care sunt conditiile pentru obtinerea permisului port arma si ce acte sunt necesare, unde trebuie depuse si ce conditii trebuie indeplinite pentru a putea detine un pistol in mod legal. Va multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le gasesti pe toate aici: http://www.igpr.ro/acte_necesare_permis_arma.htm. Numai bine!

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Daca visezi la pistol cu glont, ia-ti gandul de la asa ceva.pentru pistol 'neletal', ti-a raspuns Ioandelasal.

| Crivi a răspuns:

Primu` rand varsta minima 18ani, dupa control psihologic etc, etc
pistolul e destul de scump si trebuie sa dovedesti ca ai posibilitatea sa-l cumperi sau ceva de genu...cauta si u pe site-ul militieihappy