| AC4S4 a întrebat:

In Timisoara, Nicolae Robu i-a urat succes noului primar, Dominic Fritz. A participat la ceremonia de investire si a tinut un discurs de bun simt.

In Brasov, de asemenea, George Scripcaru l-a felicitat pe Allen Coliban.

In Bucuresti, Gabriela Firea striga de o luna ca USR si Nicusor Dan au furat voturi (dar argumentele fiind mai pertinente in sens opus de fapt) si se considera in continuare, probabil, primarul municipiului.

De unde diferenta asta de comportamente?

Cei din Transilvania nu pot sa inteleaga lipsa de diplomatie din capitala, dar cum o vad bucurestenii pe Firea dupa aceste acuze de nivelul grupei prescolare? A crescut sau a scazut in ochii populatiei?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pe mine nu ma incanta nici primarul localitatii in care stau; cu cat mai mult nu ma incanta primarii sau fostii primari ai altor localitati!
Numai Dumnezeu cunoaste inimile oamenilor. El stie ca aceastea sunt desarte, dornice dupa putere, dupa foloase materiale, financiare si alte castiguri de felul acesta.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Oamenii din Transilvania se deosebesc radical de cei din restul tarii. Pe vremea comunismului Transilvania era împânzita de activiști veniți din zona Gorj, Dolj si alte județe pentru ca aveau comuniștii nevoie de oameni ca Firea, ceea ce in Transilvania probabil nu existau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votantii lui Firea vor vota cu Usr dupa lipsa asta de fair play

Scripcaru intre timp e sub control judiciar pentru fair playul din campanie, apropo