| blondacuintrebari a întrebat:

Intrebare intrebatoare, i-am facut mamei mele bilet de avion ca sa vina in Italia pentru o saptamana, dupa ce am facut biletul a constatat faptul ca este expirat din luna iunie, ca sa faca altul dureaza mai ales din pricina faptului ca nu gaseste actele necesare( certificat nastere, decizie divort). ca sa obtina duplicate dureaza mult si se solicita pentru eliberarea lor o carte de identitate provizorie. Cum data plecarii este foarte aproape si cum schimbarea biletului costa prea mult, poate pleca pentru o saptamana numai cu cartea de identitate provizorie? Multumesc mult pentru ajutor.

1 răspuns:
| dianiss811 a răspuns:

Cel mai bine intrebi la Inspectoratul National pentru Evidenta Persoanelor 021.413.54.42