| notyourbusiness23 a întrebat:

In urma cu doua saptamani am fost la o agentie de turism pentru a-mi lua un bilet de avion catre o destinatie din afara. Iar cel de la agentie, care mi-a facut rezervarea, din neatentie, m-a trecut pe bilet cu titlul de MR in loc de MRS. Exista probabilitatea sa intampin probleme la aeroport, in ziua plecarii, din cauza asta?

Vreau sa stiu precis, ca dupa 6 iunie am acces sa imi pot face check-in. Si macar sa apuc sa fac modificare.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca se uita la acest detaliu. Da un mail la compania aeriana si intreaba, dar modificarea va costa

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sună la numărul de contact al firmei de transport aerian la care ai biletul și expune-le problema. Solicită o confirmare pe mail (scrisă, pe care o tipărești și o iei cu tine) dacă ți se răspunde că e OK și așa. În caz contrar, te întorci la cel care a greșit și-l pui să repare eroarea. FĂRĂ costuri suplimentare din partea ta - e greșeala lor!

| blAster85 a răspuns:

Pai trebuia ala sa faca pe loc modificarea, ce om.