| JIJ a întrebat:

Klaus johanis presedint, e de bine? E de rau? De ce?

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Puterea il schimba si pe cel mai onest si echilibrat om, asa ca nu ne putem pronunta.

| scully a răspuns:

Mi se pare un om destul de calculat si responsabil, in ciuda criticilor, care bineinteles, sunt nelipsite. Faptul ca e de etnie germana e irelevant; unii nu l-au votat pentru ca e neamt, altii l-au votat pentru ca e neamt. In orice caz, probabil ca isi va indeplini functia mai bine decat fostul...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic e de bine, practic vom vedea ce ne rezerva viitorul

| neutrino a răspuns:

E de bine! Dar pentru el!

| untu a răspuns:

Nu stim ca daca va fi bine sau rau, totul depinde de bunul Dumnezeu! Cred ca presedintele este un om muncitor si gospodar! Ne va pune pe toata lumea sa munceasca si o sa avem salariile pe masura! A interzis chiulul parlamentarilor si politicienilor din parlament!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de rau. E de rau rau. Cum a mai zis cineva, o sa fie bine dar pentru el. De ce? Pentru ca Basescu straight face!

| AdrianaBacescu a răspuns:

E un destul de bun ca presedinte, sa scapam odata de Ponta si gasca de hotia lui,

| NemNUZ a răspuns:

Exista tot felul de specilatii, dar decat Ponta e mult mai bine.

| Atat_Melek_Shi_1965 a răspuns:

E de bine ca ponta e un comunist

| adrymary a răspuns:

E de bine... nemtii fac legea. laughing

| cezyy2001 a răspuns:

Intr-un fel e bine pentru ca este neamt si toata lumea s-a gandit ca este mai destept! Dar inainte sa iasa presedinte a dat niste raspunsuri cam aiurea.Acum depinde ce are de gand sa faca in tara!

| bujgoigeorge a răspuns:

E bine sa fie Klaus Johanis deoarece in primul rand Ponta de 4-5 ani de cand e presedinte nu a facut nimic si taxele au ramas la fel.In al doilea rand Klaus Johanis a facut multe la Sibiu si s-a si vazut.In al treilea rand, Ponta e c-am nesimtit, cum sa le trimita oamenilor prin posta ca Johanis taie pensiile si mai era chestia aceea cu gainile.