| anonim_4396 a întrebat:

La ce nivel trebuie sa fie fapta pentru ca politia dintr-o tara sa faca mandat pentru o persoana din alta tara? Daca fura cineva o punga de chipsuri sau 20 de dolari din America si se intoarce inapoi in tara lui in Europa, fac astia mandat pentru arestare in afara Americii?
Asa ca de la ce nivel trebuie sa fie fapta, cat de grav?
Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie ca fapta sa fie destul de grava.
In mod sigur nu o sa se emita mandat international pentru fapte de natura celor exemplificate de tine, aceste sunt de foarte mic pericol public.