| anonim_4396 a întrebat:

La școală de șoferi pentru B, e obligatoriu că elevul să facă parcări? Daca nu poate, nu trece?

8 răspunsuri:
| PinkHD3 a răspuns:

Nu exista ''nu pot'' te inveti, faci ore de conducere si dupa o sa poti sa le faci vorbesti cu un instructor auto si te va ajuta sa treci peste aceasta problema

| Blueberry8 a răspuns:

Pai este esential sa stii sa faci parcari! Inveti, intrebi instructorul de 5000 de ori pana pricepi sa le faci happy.Si e posibil sa te pice si daca nu reusesti sa faci parcarile happy plus alte greseli happy.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca ai norocul sa gresesti numai parcarile, poti sa treci examenul, nu cred ca depasesti 20 de puncte din parcari. Dar tot trebuie sa inveti sa faci parcari, o sa te lovesti de ele toata viatawinking

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, daca nu stii sa parchezi, ce faci cand ajungi cu masina undeva? Il rogi pe unu' sa ti-o parcheze?
TREBUIE sa inveti sa parchezi. Cu fata, cu spatele si lateral.
Eu am invatat parcarea laterala si, timp de vreo 25 de ani, n-am folosit-o niciodata. Acum o folosesc mai des decat pe aia cu fata ca s-au inmultit masinile si numarul de locuri de parcare a ramas tot ala.

| Demidol a răspuns:

Tu nu vei parca niciodata dupa ce vei obtine permisul? Vei merge continuu? Da, e obligatoriu sa faci si parcari. Iar una dintre probele care se dau cel mai des este parcarea. Daca nu poti, nu treci. Iar daca stii ca nu poti mai nimic din conducerea unei masini, poate mai bine ar fi sa renunti la permis.

| GouDidodino a răspuns:

Parcări si garari, daca nu stii sa le faci, lasi masina in drum? Normal ca nu treci daca nu faci asta, si nici macar bordura nu ai voie s-o atingi

| Sonia822 a răspuns:

Cum ar fi ca un doctor sa intrebe: e obligatoriu sa fac anestezie, ca nu-mi place, si sunt si riscuri... as vrea doar sa operez laughing

| darrio2007 a răspuns:

Nu ti se pare normal sa faci si parcari? Daca vei avea masina ta, nu o mai parchezi, o lasi in mijlocul drumului?
Ce gandire ai!